Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:37

05:00 20:23

00:38 16:53

18°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
33% normy
Jutro 20°C 14°C
Czwartek 22°C 16°C

Narciarze na Kasprowym Wierchu

​Na Kasprowym Wierchu w ten weekend, po raz pierwszy tej wiosny działa kolej krzesełkowa i trasa w kotle Goryczkowym. Wcześniej przez całą zimę udało się trasę przygotować zaledwie na kilka dni , a i tak silny wiatr powodował że krzesełka kolejki były unieruchomione. Teraz jednak po niedawnych opadach śniegu i ustabilizowaniu pogody udało się przygotować trasę.

Na Kasprowym Wierchu w ten weekend, po raz pierwszy tej wiosny działa kolej krzesełkowa i trasa w kotle Goryczkowym. Wcześniej przez całą zimę udało się trasę przygotować zaledwie na kilka dni , a i tak silny wiatr powodował że krzesełka kolejki były unieruchomione. Teraz jednak po niedawnych opadach śniegu i ustabilizowaniu pogody udało się przygotować trasę.
Paweł Murzyn, dyrektor do spraw technicznych Polskich Kolei Linowych zapewniał, że warunki na Kasprowym Wierchu są znakomite. Jak mówił, to są śniegi już wiosenne, więc ocenia się je w inny sposób. Murzyn dodał, że na Kasprowym panują warunki naturalne, ze względu na ściśle chroniony obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nie ma więc sztucznie naśnieżonych stoków, ani przygotowanego podłoża. - Dlatego uprawiając narciarstwo na Kasprowym trzeba mieć świadomość obcowania w pełni z naturą  - dodał dyrektor do spraw technicznych Polskich Kolei Linowych.
W rejonie Kasprowego Wierchu działają trasy w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym. Pogoda również sprzyja - jest ciepło i bardzo słonecznie, a jazda kolejami krzesełkowymi odbywa się na bieżąco. Można więc wiosenny weekend spędzić aktywnie na nartach w Tatrach. Kasprowy Wierch powinien być udostępniony dla narciarzy aż do długiego weekendu majowego.

Reklama


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta Bieńkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy