Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:01

5:18 19:51

14:153:49

11°C
 • Zachmurzenie umiarkowane
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr W 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
152% normy
pm 10
117% normy
Jutro 17°C 5°C
Piątek 17°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w 3 województwach

Upały w Polsce nie dają za wygraną, a to powoduje, że sytuacja w lasach dramatycznie się pogarsza. W błyskawicznym tempie rośnie zagrożenie pożarami. Obecnie, najgorzej jest w trzech województwach.

Trzeci - najwyższy stopień zagrożenia pożarowego - obowiązuje w województwie mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Przy tak wysokich temperaturach bardzo szybko zmienia się wilgotność ściółki. A to sprawia, że zagrożenia pożarami rośnie z każdą chwilą.
W ubiegły piątek w całej Polsce strażacy wyjeżdżali do pożarów lasów tylko 12 razy, ale już w niedzielę aż 46 razy - informuje rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. W upalne dni poziom zagrożenia pożarowego w ciągu dnia szybko rośnie - dodaje. Rzecznik jest przekonany, że po południu stopień zagrożenia pożarowego będzie większy niż dziś rano. - Odparowywanie wody ze ściółki leśnej przebiega bardzo szybko - dodaje.
Najczęściej do pożaru dochodzi z winy człowieka. - Wybierając się do lasu wystarczy pamiętać o kilku zasadach - mówi rzecznik prasowy Lasów Państwowych Anna Malinowska. - Nie używajmy otwartego ognia w lesie i w promieniu stu metrów od ściany lasu - mówi rzecznik. - Nie rozpalajmy ognisk, nie wyrzucajmy niedopałków papierosów, nie wjeżdżajmy również do lasu pojazdami silnikowymi - przestrzega.
Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają dalsze upały. Aktualne dane dotyczące zagrożenia pożarowego i zakazu wstępu do lasów można sprawdzać na stronie www.lasy.gov.pl.

Reklama


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy