Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:12

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Najwyższy alert pogodowy na północy. W nocy mróz

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia dla północy kraju. Przez silny wiatr podniósł się stan wody na południowym Bałtyku i w ujściach rzek. W nocy sytuacja powinna zacząć się poprawiać. Jednak teraz na czerwono święci się 10 punktów na stacjach morskich i 9 na rzekach przy morzu, co oznacza przekroczenia stanu alarmowego. IMGW ostrzega również przed niskimi temperaturami, na południu, wschodzie i przy linii brzegowej Bałtyku.

Zdaniem hydrologa z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorza Walijewskiego, poziom morza zacznie opadać w nocy.

Alerty hydrologiczne trzeciego, najwyższego stopnia będą obowiązywały co najmniej do jutra do 9 rano w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i w warmińsko-mazurskim.

Trudne warunki po wczorajszych nawałnicach panują na Pomorzu. Z powodu sztormu do odwołania zamknięto mola w Sopocie i Gdańsku. W niektórych portach na Bałtyku trwa pogotowie sztormowe. Wichura i woda zabrały część przystani rybackiej w Chłopach w Zachodniopomorskiem. Nawet kilkaset tysięcy złotych wyniosą straty po sztormie w Ustce. Żywioł zniszczył część bulwaru przy porcie oraz deptaki wyłożone kostką brukową.

Reklama

Gotowi na falę mrozów?

Na Podkarpaciu z zimą walczą drogowcy. Wszystkie trasy w regionie są przejezdne, ale tylko drogi krajowe mają czarną mokrą nawierzchnię. Miejscami - szczególnie w górach leży błoto pośniegowe - poinformowała Iwona Janicka z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych I Autostrad. Kierowcy ciężarówek podróżujący w rejonach górskich powinni używać łańcuchów na kołach.

Województwo śląskie jest przygotowane na falę mrozów - zadeklarował po dzisiejszym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. Zaapelował o ostrożność i rozwagę na drogach, ale też zwrócił się do właścicieli budynków wielkopowierzchniowych, aby zwrócili uwagę na zalegający na dachach śnieg, zwisające sople czy śliskie chodniki. Wojewoda apeluje także, by zwracać uwagę na bezdomnych. W regionie czekają na nich miejsca w noclegowniach i ogrzewalniach. Działa także bezpłatna infolinia, pod numerem której można uzyskać informacje na temat wszelkich form pomocy osobom bezdomnym.

Nawet -20 stopni C. w nocy

W nocy z czwartku na piątek temperatura minimalna od -20 st. lokalnie na północnym wschodzie do -12 st. w centrum, -7 st. na zachodzie i -3 st. na wybrzeżu. W dolinach sudeckich lokalnie spadek temperatury do -15 st., a w karpackich do -20 st. Wiatr na przeważającym obszarze kraju umiarkowany, porywisty, północny i północno-zachodni, na wybrzeżu umiarkowany, okresowo dość silny, północny. Wysoko w górach porywy wiatru jeszcze do 100 km/h. Miejscami, zwłaszcza w rejonach górskich, zawieje i zamiecie śnieżne.

INTERIA.PL/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy