Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:42

04:23 20:43

01:00 08:30

15°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
49% normy
pm 10
28% normy
Jutro 25°C 15°C
Czwartek 25°C 14°C

Największa wichura w sezonie. Porywy wiatru powyżej 100 km/h

W najbliższych dniach czeka nas największa wichura w sezonie jesiennym. Choć mocniej zacznie wiać od środy, to z czwartku na piątek porywy wiatru przekroczą 100 km/h, a w górach - 130 km/h. IMGW ostrzega też przed sztormem na Bałtyku z porywami do 10-11 w skali Beauforta.

"Nad północną Europą głębokie niże, a nad południową potężne wyże. Potyczka tych układów barycznych oznacza bardzo silny wiatr, który będzie szalał przez kilka dni na przeważającym obszarze kontynentu, czyniąc przy tym szkody i stwarzając zagrożenie dla ludności. Polska znajdzie się wśród krajów, które ucierpieć mogą najbardziej, ponieważ porywy wiatru będą przekraczać nawet 100 kilometrów na godzinę, i to już nie tylko nad morzem i w górach, ale również w głębi kraju, gdzie tak silny wiatr jest zjawiskiem bardzo rzadkim" - informuje twojapogoda.pl.

Reklama

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

IMGW wskazuje, że w środę wiatr będzie silny i umiarkowany w porywach do 60 km/h, z kolei nad morzem prędkość wiatru wyniesie 45 km/h w porywach do 70 km/h. "Na Pogórzu Karpackim powieje jeszcze mocniej, do 80 km/h, a w górach nawet do 100 km/h. Na Bałtyku sztorm, w strefie brzegowej do 8 w skali B, na otwartym morzu do 9 w skali B. Wiatr będzie wiał z południowego zachodu" - czytamy.

Wiatr do 130 km/h

Apogeum wichur przypadnie na czwartek i w nocy z czwartku na piątek. Temperatura będzie wahała się od 15 do 17 stopni. "Wiatr chwilami będzie bardzo silny, lokalnie do 40 km/h, nad morzem do 60 km/h. Porywy wiatru do 90 km/h w głębi kraju, do 100 km/h nad morzem, a w górach nawet do 130 km/h. W nocy z czwartku na piątek Polska będzie nadal w zasięgu głębokiego niżu. Nad morzem i w rejonach podgórskich wiatr będzie wiał z prędkością około 45 km/h w porywach do 95 km/h. Na pozostałym obszarze porywy wiatru wyniosą do 80 km/h, nad morzem do 95 km/h, w górach do 110 km/h" - dodaje IMGW.

Trudne warunki będą też na Morzu Bałtyckim. Sztorm przybierze na sile - wiatr zachodni, z porywami do 10-11 w skali Beauforta.

Wichury ustaną z piątku na sobotę, kiedy to nastąpi zmiana kierunku wiatru. "Do tego czasu należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ wichura może łamać drzewa, zrywać dachy i uszkadzać sieć energetyczną. Przebywanie pod drzewami, w pobliżu słupów i przewodów energetycznych oraz wszelkich nienależycie przymocowanych przedmiotów, które może porwać wiatr, stanowi potencjalne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia" - ostrzega twojapogoda.pl.

Pogoda Interia to najlepsza prognoza pogody, która ma wszystko w jednej, fajnej apce! Wypróbuj teraz naszą nową aplikację pogodową. Wejdź do Google Play »

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy