Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:07

07:28 16:06

12:39 03:42

-1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Najnowsze prognozy pogody. Gdzie i kiedy spadnie śnieg?

Kolejne opady śniegu w nocy ze środy na czwartek - informuje IMGW. Gdzie i kiedy dokładnie spadnie śnieg? Oto najnowsze prognozy.

"Wiejący w górach fen spowodował zanik pokrywy śnieżnej w Sudetach i Karpatach. Na Kasprowym Wierchu dziś rano zmierzono 11 cm, a na Hali Gąsienicowej 2 cm śniegu" - przekazał Instytut Meteorologii i i Gospodarki Wodnej.

Środa, 9 grudnia 2020

Reklama

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na krańcach południowych małe. Słabe opady śniegu możliwe za krańcach zachodnich.

Na południu kraju początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -3 st. C na Suwalszczyźnie, około 2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C, 4 st. C na zachodzie, nad morzem i na Podhalu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie, oraz nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 65 km/h.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

W nocy śnieg z deszczem i marznący deszcz, uwaga na gołoledź!

W nocy zachmurzenie przeważnie duże, jedynie okresami nad morzem możliwe większe przejaśnienia. Słabe opady śniegu, na wschodzie kraju także opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo miejscami marznące opady deszczu, powodujące gołoledź.

Temperatura minimalna od -5 st. C na północnym wschodzie i na Podhalu, około -2 st. C, -1 st. C na przeważającym obszarze do 0 st. C na zachodzie oraz miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i miejscami nad morzem, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 55 km/h.

Czwartek, 10 grudnia 2020

W czwartek przyniesie duże zachmurzenie. Prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na wschodzie kraju przejściowo marznące opady deszczu, powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -1 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 1 st. C, 2 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 5 st. C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W szczytowych partiach gór porywisty, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Gdzie i kiedy dokładnie spadnie śnieg? Pokazują to mapy IMGW.

Prognozowane opady śniegu w czwartek o godz. 6

Prognozowane opady śniegu w czwartek o godz. 10

Prognozowane opady śniegu w czwartek o godz. 14

Prognozowane opady śniegu w czwartek o godz. 18

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama