Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:31

05:03 20:20

01:16 18:55

14°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
30% normy
Jutro 16°C 12°C
Sobota 23°C 14°C

Najnowsze prognozy. Pogoda w weekend

Raz słonecznie, raz deszczowo - taka aura nas czeka w ostatni weekend marca. W niektórych rejonach Polski z piątku na sobotę zanotuje się duże spadki temperatur. Dziś w Rzeszowie termometry wskażą rekordowe 21 st. Już jutro temperatura spadnie tam do zaledwie 7 st.

Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia w strefie frontu atmosferycznego, w polarno-morskiej masie powietrza - na wschodzie kraju cieplejszej, na zachodzie chłodniejszej. Chłodny front atmosferyczny przemieszcza się z zachodu na wschód kraju.

W piątek przeważać lokalnie będzie występować duże zachmurzenie. Większych przejaśnień mogą spodziewać się mieszkańcy wschodniej części kraju. Synoptycy przewidują jednak opady deszczu w całej Polsce. 

Najzimniej na północy - w Gdańsku termometry wskażą jedynie 8 st. Celsjusza - i zachodzie kraju - w Szczecinie 10, w Zielonej Górze i Poznaniu 11 st. Zdecydowanie cieplej w województwach, leżących przy wschodniej granicy - od 18 st. na Podlasiu, przez 19 st. w woj. lubelskim, po 21 st. na Podkarpaciu.

Reklama

Sytuacja zmieni się w sobotę. Znacznie ochłodzi się na wschodzie kraju. Tam też spodziewać się można opadów deszczu. Najniższą temperaturę wskażą termometry w miastach, w których w piątek było najcieplej -  Lublinie, Rzeszowie i Białymstoku - jedynie 7-8 st. Natomiast mieszkańcy zachodniej części kraju, zgodnie z przewidywaniami synoptyków, parasole mogą zostawić w domu. 

Nie powinni ich za to zapomnieć w niedzielę. Wtedy na zachodzie kraju zapowiadane są opady deszczu. Zrobi się jednak trochę cieplej - słupek rtęci w zachodnich województwach podskoczy do 13 st. w Szczecinie, Poznaniu i Zielonej Górze, i do 14 st. we Wrocławiu. Na wschodzie nieco zimniej, ale za to bez deszczu. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje