Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:10

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr ESE 6 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Najnowsze prognozy na ostatni weekend ferii

W ostatni weekend ferii temperatury spadną nawet do 8-9 stopni poniżej zera. Jak wynika z najnowszych ostrzeżeń meteorologicznych, mieszkańcy centralnej, północnej i wschodniej Polski mogą spodziewać się silnego mrozu.

Polska pozostaje pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad zachodnią Rosją, w mroźnym powietrzu polarnym kontynentalnym. Wieczorem na północny wschód kraju zacznie oddziaływać płytki niż z ośrodkiem nad Łotwą.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie powoli spadać.

W nocy temperatura minimalna wyniesie od minus 12 stopni Celsjusza na wschodzie do minus 6 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, przeważnie z kierunków północnych.

W sobotę ochłodzenie. Najzimniej będzie we wschodniej i północnej Polsce. Tam termometry wskażą od 5 do 7 stopni poniżej zera. Nieco wyższe temperatury na zachodzie kraju - zaledwie stopień poniżej zera.

Opady śniegu spodziewane są w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu i w Lubelskiem. Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia.

W niedzielę będzie jeszcze zimniej. Temperatury spadną nawet do 9 stopni poniżej zera (Podlasie). Jak wynika z najświeższych danych pogodowych, śnieg będzie padał na północy kraju.

Niskie temperatury będą się utrzymywać przez cały tydzień. Ociepli się dopiero w przyszły poniedziałek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama