Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:27

06:19 17:17

22:32 08:56

6°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 30 km/h
51
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
126% normy
pm 10
88% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Najbliższe dni bardzo ciepłe. W weekend zmiana pogody

Dużo słońca, mało chmur, lokalnie przelotne opady deszczu oraz wiosenne burze i coraz wyższe temperatury przekraczające miejscami nawet 20 st. Celsjusza - tak zapowiadają się prognozy na najbliższe dni. Taka przyjemna aura utrzyma się co najmniej do piątku. W weekend - jak wynika z zapowiedzi synoptyków - czeka nas gwałtowna zmiana - ochłodzi się, a niebo zdominują chmury, z których popada deszcz.

Początek tygodnia zapowiada się wyśmienicie. W poniedziałek niemal w całym kraju ma być bezchmurnie, a na termometrach zobaczymy bardzo wysokie wartości - maksymalnie od 11-13 st. C na krańcach wschodnich, ok. 15 st. C w centrum, do 18-20 st.C na krańcach zachodnich.

Reklama

We wtorek miejscami spodziewane są przelotne opady deszczu i lokalne burze, ale słońca też nie zabraknie. Nadal ma być też bardzo ciepło - od 10-13 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Półwyspie Helskim, 15 st. C na Suwalszczyźnie, ok. 17 st. C w centrum, do 20-22 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Potem ma przyjść ochłodzenie

W kolejnych dniach, czyli w środę i w czwartek, te wartości mają jeszcze wzrosnąć. Z prognoz wynika, że w czwartek temperatura maksymalna wyniesie w najcieplejszych regionach kraju nawet do 24 st. Celsjusza.

Z kolei w weekend czeka nas zmiana aury i to gwałtowna. Według synoptyków TVN Meteo, sobota i niedziela upłyną pod znakiem ochłodzenia, chmur i opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12-14 st. Celsjusza.

Szczegółowa prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, krańce zachodnie oraz południowo-wschodnie Europy znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Rosji, na wschodzie w dość chłodnym, na zachodzie w nieco cieplejszym, suchym powietrzu pochodzenia polarnego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na wschodzie zachmurzenie umiarkowane, początkowo miejscami duże.

Rano gdzieniegdzie silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m, lokalnie - od 300 do 800 m. Temp. maks. od 11-13 st. na krańcach wschodnich, ok. 15 st. w centrum, do 18-20 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy.

Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na zachodzie Polski wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Nad ranem na wybrzeżu zachodnim możliwy przelotny deszcz. Temp. min. od 0-2 st. na wschodzie, ok. 3 st. w centrum, do 6-7 st. na krańcach zachodnich. Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Lokalnie możliwe wiosenne burze

We wtorek na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na krańcach zachodnich i na Pomorzu po południu możliwe burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 10-13 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Półwyspie Helskim, 15 st. na Suwalszczyźnie, ok. 17 st. w centrum, do 20-22 st. na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków południowych.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temp. maks. 15 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temp. min. 2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowy.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne