Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:40

06:23 16:16

16:30 02:21

12°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr SSE 11 km/h
41
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
97% normy
pm 10
70% normy
Jutro 14°C 6°C
Czwartek 14°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Najbliższa zima. Jaka będzie? Prognozy

Synoptycy z AccuWeather przyznają już teraz, że zima stulecia nam nie grozi. Według prognoz meteorologów czekają nas zarówno ciepłe i słoneczne, jak i deszczowe dni. Możemy spodziewać się również opadów śniegu i ujemnych temperatur - jak to podczas zimowych miesięcy.

Pierwsze opady śniegu amerykańska firma medialna AccuWeather, która specjalizuje się w prognozowaniu pogody na całym świecie, przewiduje już w październiku. Białego puchu na ulicach możemy spodziewać się także na początku grudnia. Temperatury w ciągu dnia będą sięgały 1°C - 3°C. W nocy termometry mogą pokazać w niektórych rejonach Polski nawet -4°C. Eksperci z AccuWeather zaznaczają jednak, że pogoda nie będzie jednorodna w całym kraju. Dodatkowo pod koniec grudnia możemy spodziewać się ocieplenia. 

Długoterminowa prognoza pogody na zimę - będzie ciepło?

Reklama

Synoptycy prognozują, że zima w Polsce będzie raczej krótka i ciepła. Eksperci zapowiadają również, że w przyszłych miesiącach nie wystąpią ekstremalne zjawiska pogodowe. Według przewidywań AccuWeather śnieg i ujemne temperatury na pewno pojawią się w górach. 

Prognoza pogody na zimę - styczeń, luty, marzec

Zgodnie z zapowiedziami pogody na styczeń 2021 możemy spodziewać się powrotu zimy. Prognozowane są opady śniegu, a także mróz. Zdaniem synoptyków pod koniec miesiąca czeka nas odwilż. Ocieplenie będzie jednak krótkotrwałe. 

Luty zapowiada się mroźno. Temperatury spadną nawet do -10°C. Według prognoz ferie zimowe upłyną pod znakiem niewielkich opadów śniegu. Marzec zapowiada ciepły, ale także i deszczowy. Synoptycy przewidują również niewielkie opady śniegu. W nocy temperatury będą spadały poniżej zera.

Katarzyna Wójcik

Czytaj: RMF24.pl

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

RMF24

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL