Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:35

07:14 17:26

14:10 21:37

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr W 22 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
34% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 15°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Nadciągają chłody. W prognozach śnieg i mróz

Sporo pogodnego nieba i chwil ze słońcem, temperatura maksymalna do 10-12 stopni Celsjusza i silny wiatr osiągający w górach nawet do 95 kilometrów na godzinę - takie są prognozy na wtorek. W środę czeka nas załamanie pogody, niemal w całym kraju zrobi się deszczowo i bardzo pochmurno, jedynie na południu Polski pojawią się rozpogodzenia i przejaśnienia. Niestety, z każdym kolejnym dniem ma być coraz chłodniej. Przyszły tydzień ma przynieść opady śniegu i mróz.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa cieplejsze powietrze polarnomorskie.  Ciśnienie w Warszawie  wynosi 1012 hPa i będzie spadać. 

Reklama

Wtorek w kraju na ogół pogodny i z dużą ilością słońca. Zachmurzenie ma być umiarkowane oraz małe. Termometry będą wskazywać stosunkowo wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Szczecinie, Białymstoku oraz Olsztynie do nawet 12 stopni Celsjusza w Opolu. Wiatr na ogół ma być umiarkowany, ale będzie przybierał na sile i osiągnie w porywach nawet do 95 kilometrów na godzinę. Tak mocno ma wiać między innymi w Karpatach oraz w Sudetach.

Noc z wtorku na środę na ogół pochmurna, nad Polską będzie się przesuwać strefa opadów deszczu. W pasie od Gdańska aż po Wrocław ma być najbardziej wilgotno. Temperatura ma się wahać od 1 do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie w górach wzrastający do dużego i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.

Środa na północy i w centrum  kraju pochmurna, wilgotna i deszczowa. W regionach południowych i południowo-wschodnich rozpogodzeń i przejaśnień więcej. Tam zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane. Lokalnie w górach - w Karpatach oraz Sudetach  - spodziewane są opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Zielonej Górze do 11 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Wiatr na ogół ma być umiarkowany.

W czwartek opady deszczu mają ustąpić, ale chmury na ogół zdominują niebo. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń na krańcach północnych oraz południowych. Temperatura w żadnym regionie nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Maksymalnie termometry  wskażą od zaledwie 4 stopni Celsjusza w Zielonej Górze do 10 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany. 

Piątek ma być jeszcze chłodniejszy i na ogół ponury. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Zielonej Górze, Olsztynie oraz Poznaniu do 9 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Zachmurzenie ma być duże. Przejaśnienia i rozpogodzenia spodziewane są jedynie na Pomorzu. 

Sobota również pod chmurami i z lokalnymi opadami. Najbardziej deszczowo ma być na Lubelszczyźnie, w Małopolsce oraz na Dolnym Śląsku. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Olsztynie do 9 stopni Celsjusza w Rzeszowie.

Niedziela przyniesie diametralne zmiany w  pogodzie Poza mocno odczuwalnym uderzeniem chłodu,  w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu spodziewane są opady śniegu z deszczem i samego śniegu. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń w Polsce północno-zachodniej. Zimno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 2 stopni Celsjusza w Olsztynie, do 5-6 stopni Celsjusza w Rzeszowie. 

Poniedziałek ma przynieść w Polsce wręcz zimową aurę.  Śnieg ma prószyć między innymi w Małopolsce, na Śląsku, w Łódzkiem, Podlasiu oraz w województwie świętokrzyskim. Spadną też wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna będzie się na ogół wahać od 0 do 3 stopni Celsjusza.

Wtorek też z lokalnymi opadami śniegu. Poprószy między innymi na Dolnym Śląsku, w Lubuskiem, na Kujawach, Mazowszu w Łódzkiem oraz na Podlasiu. Miejscami wartości na termometrach w ciągu dnia spadną poniżej zera. Przewidywana temperatura maksymalna będzie się wahać od minus dwóch stopni Celsjusza we Wrocławiu do 3-4 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Słońca jak na lekarstwo. Zachmurzenie będzie duże. Jednym zdaniem, idzie zima....

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognozy | zima | prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne