Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:27

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Nadciągają burze. Uwaga na urządzenia elektroniczne

Prognozy dla Polski są mało optymistyczne. Będzie bardzo niespokojnie. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami, które mogą występować na północy kraju oraz w centrum, po Górny Śląsk i Małopolskę. Szczególną uwagę należy zwrócić na sprzęt elektroniczny i elektryczny,

Technik Polskiego Radia Krzysztof Ałasa podkreśla, że skutki pozostawienia urządzeń podłączonych do sieci mogą być poważne. Wyładowania atmosferyczne mogą uszkodzić wszystkie układy elektroniczne i taki sprzęt nadaje się jedynie do wyrzucenia. Dlatego wiedząc, że pogoda ma się popsuć, warto zareagować wcześniej.

Reklama

Krzysztof Ałasa radzi wyłączenie przed zbliżającą się burzą wszystkich urządzeń z sieci. Dotyczy to także telefonu, internetu i anteny telewizyjnej. Technik radzi też pozostawienie na czas burzy jednego urządzenia włączonego, najlepiej żarówki. Chodzi o to, żeby w razie uderzenia pioruna, napięcie znalazło ujście. W przeciwnym przypadku uszkodzeniu może ulec pierwsze urządzenie, które po burzy zostanie włączone do prądu. 

Ałasa zauważa, że zwykle ludzie wiedzą o zagrożeniach związanych z burzą, ale często nie wyłączają wszystkich urządzeń, zwykle poprzestając na telewizorze i odbiorniku radiowym.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne