Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:08

7:39 15:24

0:361:00

-1°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -8°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr E 18 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
59% normy
pm 10
42% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek 0°C -6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Nadciągają burze. Uwaga na urządzenia elektroniczne

Prognozy dla Polski są mało optymistyczne. Będzie bardzo niespokojnie. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami, które mogą występować na północy kraju oraz w centrum, po Górny Śląsk i Małopolskę. Szczególną uwagę należy zwrócić na sprzęt elektroniczny i elektryczny,

Technik Polskiego Radia Krzysztof Ałasa podkreśla, że skutki pozostawienia urządzeń podłączonych do sieci mogą być poważne. Wyładowania atmosferyczne mogą uszkodzić wszystkie układy elektroniczne i taki sprzęt nadaje się jedynie do wyrzucenia. Dlatego wiedząc, że pogoda ma się popsuć, warto zareagować wcześniej.

Reklama

Krzysztof Ałasa radzi wyłączenie przed zbliżającą się burzą wszystkich urządzeń z sieci. Dotyczy to także telefonu, internetu i anteny telewizyjnej. Technik radzi też pozostawienie na czas burzy jednego urządzenia włączonego, najlepiej żarówki. Chodzi o to, żeby w razie uderzenia pioruna, napięcie znalazło ujście. W przeciwnym przypadku uszkodzeniu może ulec pierwsze urządzenie, które po burzy zostanie włączone do prądu. 

Ałasa zauważa, że zwykle ludzie wiedzą o zagrożeniach związanych z burzą, ale często nie wyłączają wszystkich urządzeń, zwykle poprzestając na telewizorze i odbiorniku radiowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama