Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:36

04:31 20:52

12:44 23:35

26°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 25°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr ESE 30 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
23% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Nadciąga afrykański żar. W Polsce zrobi się naprawdę gorąco

Przerwa w upałach wkrótce się skończy? W ciągu najbliższych dni będziemy musieli ponownie stawić czoła prawdziwie afrykańskiej pogodzie. Temperatury staną się niemal nie do zniesienia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że potężnym upałom towarzyszyć mogą silne burze z gradem, które stworzą wyjątkowo ciężkie warunki. Dowiedz się, jakiej pogody spodziewać się w najbliższych dniach.

Jeśli sprawdzą się zapowiedzi synoptyków, to w ciągu najbliższych dni będziemy musieli stawić czoła kolejnej potężnej fali upałów. Jak wynika z prognoz alertów przygotowanych przez specjalistów z IMGW, niewykluczone, że miejscami termometry pokażą nawet 37 stopni Celsjusza! Gorąco zrobi się już pod koniec tygodnia.

Chcesz wiedzieć, kiedy będzie upał? Ta prognoza pogody jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Chwilowa przerwa w upałach?

Środa to dzień, w którym możemy się cieszyć znacznie spokojniejszą i nieco chłodniejszą niż wcześniej pogodą. Ten okres łagodniejszej aury nie potrwa jednak zbyt długo. W ciągu kolejnych dni wrócą upały i będą one wyjątkowo dojmujące.

Czytaj też: Piorun uderzył w drzewo i wywołał pożar, którego strażacy nie mogli ugasić. Dlaczego?

Jeszcze w czwartek nasz kraj powinny ominąć upały. W większości Polski temperatura tego dnia nie powinna przekroczyć 29 stopni Celsjusza. Upał może się ewentualnie pojawić w województwie dolnośląskim.

Żar pod koniec tygodnia?

Upalnie zrobi się w piątek. IMGW ostrzega, że od tego dnia będą obowiązywać nie tylko ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem. Oprócz tego możliwe będą też alerty pierwszego stopnia dotyczące burz. W ciągu dnia w dużej części Polski temperatura znacząco przekroczy 30 stopni Celsjusza i może sięgnąć 33-34 st. C a lokalnie być nawet wyższa.

Połączenie skrajnie wysokich temperatur z wysoką wilgotnością stwarzaną przez burze może stwarzać bardzo niekorzystne warunki.

Sprawdź: Wulkany i pożary ochłodziły Ziemię. To wcale nie jest dobra wiadomość

Weekend z pogodową ruletką

W sobotę sytuacja nieco się zmieni, ponieważ strefa najwyższych temperatur przemieści się bardziej na wschód. IMGW również prognozuje alerty pierwszego i drugiego stopnia dotyczące upałów i burz, jednak najwyższe temperatury będą panować na wschodnich krańcach Polski: do 33 st. C.

W pozostałych częściach kraju będzie gorąco, ale nie upalnie: temperatury nie powinny być wyższe niż 28 st. C. Najchłodniej będzie na zachodzie, gdzie termometry pokażą nawet o 10 stopni mniej niż na upalnych krańcach wschodnich.

Niedziela wyjątkowo gorąca?

Pogoda w drugi dzień weekendu może być najbardziej wymagająca. Tak jak w sobotę, kraj podzieli się na chłodniejszy zachód i upalny wschód. Jednak na Podkarpaciu mogą wystąpić skrajnie wysokie temperatury, na poziomie nawet 35 stopni Celsjusza. Miejscami może być jeszcze goręcej.

Może cię zainteresować: W piątek upał, a w niedzielę przeszywający chłód. Pogoda znów stanie na głowie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | upały | IMGW | alerty IMGW | gorąc
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama