Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:24

07:27 15:25

14:57 05:18

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr ESE 17 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
111% normy
pm 10
70% normy
Jutro 3°C 1°C
Środa 3°C -1°C

Nadchodzi zmiana pogody. Wrócą przymrozki

Słoneczna i wiosenna aura, którą można zaobserwować w sobotę, nie potrwa długo. Już w niedzielę Polska znajdzie się w obszarze niżu Mareike, który przyniesie duży spadek temperatur, a nawet przymrozki.

W sobotę w całym kraju słoneczna pogoda, bez opadów. Temperatury utrzymywać się będą od 13 st. na północy do nawet 17 st. w województwie mazowieckim. 

Wiatr słaby i umiarkowany.

Wszystko zmieni się jednak już w nocy z soboty na niedzielę. Na Podhalu i w Tatrach już wieczorem wzrośnie zachmurzenie, pojawią się także zanikające przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Nad ranem na północny przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

Niedziela

W niedzielę spadek temperatur na północy, zachodzie i w centrum kraju. Jak wynika z prognoz zagrożeń IMGW - nad ranem mogą pojawić się przymrozki w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Praktycznie w całej Polsce pojawią się opady deszczu. Na niewielkie przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy województwa lubelskiego i zachodniopomorskiego.

Temperatury wahać się będą od 4 st. na północy, przez 7 st. na zachodzie, 10 st. w centrum do 14-15 st. na południu i zachodzie kraju.

Poniedziałek

Reklama

W poniedziałek temperatury spadną jeszcze gwałtowniej, a przymrozków można się będzie spodziewać już w całym kraju, miejscowo pojawią się też oblodzenia. Z prognoz zagrożeń IMGW wynika także, że w województwach: zachodniopomorskim i pomorskim można się spodziewać silnych podmuchów wiatru.

Termometry wskażą maksymalnie 3 st. na wschodzi i południu, 4-5 st. w centrum i na północy do 7 st. na zachodzie. 

Nad morzem i na Dolnym Śląsku mogą wystąpić także lekkie opady śniegu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy