Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:26

04:24 20:57

13:21 00:30

13°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 7 km/h
4
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
9% normy
pm 10
7% normy
Jutro 21°C 12°C
Sobota 22°C 12°C

Nadchodzi załamanie pogody. Wystąpią burze, miejscami z gradem

IMGW ostrzega przed nagłą zmianą pogody. W piątek w całym kraju obowiązywać będą ostrzeżenia przed burzami i silnym wiatrem, wiejącym miejscami do 100 km/h. Podobnie ma wyglądać sobota.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska będzie w zasięgu niżu znad Litwy w strefie frontu atmosferycznego oddzielającego chłodne powietrze na północy kraju od bardzo ciepłego na południu.

W piątek zachmurzenie umiarkowane lub duże, okresami przelotne opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz do 20 mm. 
Temperatura maksymalna od 23 do 27 stopni Celsjusza, chłodniej na Pomorzu od 20 do 24 stopni, a nad samym morzem około 16 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

Reklama

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Prognoza pogody, 20 i 21 maja. Burze z gradem

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz do 20 mm.

Temperatura minimalna od 10 do 14 stopni Celsjusza, chłodniej na Suwalszczyźnie i Mazurach od 7 do 9 stopni, a najcieplej na Podkarpaciu - około 16 stopni. Wiatr początkowo słaby z kierunków zmieniających się, po północy od zachodu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru początkowo do 75 km/h, po północy do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Największe ryzyko wystąpienia silnych burz na zachodzie, w centrum i na południu kraju.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz lokalnie do 10 mm. Temperatura maksymalna od 12 do 16 stopni na północnym wschodzie i Pomorzu, na pozostałym obszarze od 17 do 21 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | burze nad Polską

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy