Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:51

07:29 16:06

23:25 11:00

0°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1030 hPa
  • Wiatr NE 11 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
18% normy
Jutro -1°C -2°C
Wtorek 2°C -2°C

Nadchodzi silny wiatr. Nawet 90 km/h

Mieszkańcy wybrzeża i terenów górskich oraz województw: lubelskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego muszą uważać. IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. W porywach może on osiągnąć prędkość nawet 90 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla kilku województw.

W Lubelskiem prognozowany jest "silny wiatr o średniej prędkości 55-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h". Ostrzeżenie dla całego województwa obowiązuje od godz. 7:30 we wtorek przez dobę.

Z kolei na Dolnym Śląsku ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów. Obowiązuje do poniedziałku do godziny 13. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent. Wiatr z kierunku zachodniego ma wiać ze średnią prędkością od 30 km na godz. do 40 km na godzinę. W porywach będzie osiągać prędkość 70 km na godzinę

Reklama

Uważać muszą również mieszkańcy wybrzeża i terenów górskich. Tam wiatr od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 - 90 km/h.

Wiatr również w Warmińsko-Mazurskiem

IMGW wydał ostrzeżenie również dla województwa warmińsko-mazurskiego. Tam wiatr ma wiać ze średnią prędkością od 25 km na godz. do 40 km na godzinę. W porywach może osiągać prędkość 75 km na godzinę. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21 w niedzielę do 9 rano w poniedziałek. Dotyczy wszystkich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Pogoda Interia to najlepsza prognoza pogody, która ma wszystko w jednej, fajnej apce! Wypróbuj teraz naszą nową aplikację pogodową. Wejdź do Google Play »

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: silny wiatr | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL