Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:25

06:44 16:55

05:37 13:21

2°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SW 11 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
47% normy
Jutro 6°C 0°C
Piątek 5°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Nadchodzi ocieplenie? Najnowsza prognoza pogody

W sobotę zima jeszcze da się we znaki, jednak od niedzieli w całym kraju temperatury wzrosną. Pojawi się też nieco więcej słońca.

W sobotę w całym kraju będzie padał śnieg. W większości województw utrzymywać się będzie duże zachmurzenie, choć mieszkańcy wschodniej i południowej części kraju mogą liczyć na niewielkie przejaśnienia.

Reklama

Najzimniej na Podlasiu i Lubelszczyźnie, gdzie temperatura spadnie do - 5 st. Celsjusza. - 4 st wskażą termometry w województwie warmińsko-mazurskim, - 3 w województwach: podkarpackim, świętokrzyskim, mazowieckim i pomorskim. Poniżej zera będzie też w województwach kujawsko-pomorskim i łódzkim, gdzie słupki rtęci pokażą maksymalnie - 2 st.

Nieco cieplej, bo w okolicach 0 st. w Poznaniu i Katowicach, a na temperatury powyżej zera mogą liczyć mieszkańcy Krakowa, Zielonej Góry, Szczecina (1 st.)  i Wrocławia (2 st.).

Na północy i w centrum wiatr słaby i umiarkowany. Nie co silniejszy na południu kraju. Wysoko w górach silny i porywisty, nawet do 80 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej połowie nocy i rano na północnym wschodzie możliwe rozpogodzenia. Miejscami opady śniegu, na południowym zachodzie i południu kraju opady deszczu ze śniegiem, a przejściowo możliwe tam także opady marznące powodujące gołoledź. Na Mazurach i Warmii nad ranem mgła marznąca, osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -14 st. na północnym wschodzie; -10 st. na wschodzie i Kaszubach, około -7 st. w centrum do 0 st. na zachodzie. Podczas dłuższych rozpogodzeń na północnym wschodzie możliwy spadek temperatury do -15 st. Wiatr na wschodzie i południu słaby zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach okresami porywisty, południowo-wschodni. W górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

NIEDZIELA

W niedzielę w przeważającej części kraju więcej słońca, choć zima nie odpuszcza. Śnieg nie będzie padał jedynie w województwach: podlaskim, lubelskim i podkarpackim. 

Z całkowitym zachmurzeniem muszą się liczyć mieszkańcy województw na zachodzie kraju.

Temperatury wzrosną. Najcieplej na zachodzie i południu - od 4 do 5 st. Celsjusza. Od 1 do 3 st. na północy i w centrum. Najzimniej na wschodzie - od temperatur w okolicach zera na Lubelszczyźnie do nawet - 3 st. na Podlasiu.

Wiatr słaby i umiarkowany.INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama