Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:48

07:15 17:24

18:37 10:11

8°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
22% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 2°C

Nadchodzi ochłodzenie. Prognoza pogody

W prognozach synoptyków powiało chłodem. W czwartek od rana na zachodzie i w centrum pochmurnie i z opadami deszczu. W trakcie dnia ta strefa deszczu, wraz z towarzyszącymi jej burzami, będzie przesuwała się na wschód. Jeżeli przewidywania meteorologów się sprawdzą, w ciągu najbliższego tygodnia znad Skandynawii napłynie do nas chłodne powietrze, a temperatury rano mogą spaść do kilku stopni powyżej zera.

Przeważający obszar Europy jest pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Jak informuje IMGW, do Polski napływa polarna morska masa powietrza, mogąca przynieść burze w pasie od Pomorza, przez centrum po południe kraju, a w wraz z nimi opady deszczu do około 20-25 mm i porywy wiatru punktowo do 60-70 km/h. 

Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Danii. Związany z nim front chłodny przemieszcza się z zachodu nad centrum kraju. Nad zachodnią i centralną Polskę napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na czwartek. Czy będzie ciepło?

- W ciągu dnia najwięcej deszczu i burz mogą spodziewać się mieszkańcy pasa od Pomorza przez Wielkopolskę, Mazowsze aż po Górny Śląsk. Tam może spaść do 20 litrów na metr kwadratowy. Na zachodzie, czyli w województwie lubuskim, skąd front atmosferyczny przesunie się na wschód, nadal będą masy wilgotnego powietrza, a tym samym możliwość opadów deszczu, choć nie tak intensywnych jak w centrum kraju. Na ścianie wschodniej do wieczora nie powinno padać. 

Reklama

W ciągu dnia najcieplej będzie na Lubelszczyźnie, Małopolsce i Podkarpaciu - od 25 do 26 stopni Celsjusza. W centrum termometry wskażą około 21-22 stopni. Najchłodniej będzie na zachodzie Polski i nad morzem - od 19 do 20 stopni - powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pod koniec dnia i w nocy z czwartku na piątek strefa opadów nadal będzie przesuwała się na wschód. W efekcie na zachodzie kraju będzie więcej przejaśnień i zanikające opady deszczu, a coraz więcej deszczowych chmur pojawi się na wschodzie kraju. Najwięcej deszczu spadnie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - do 15 mm. Popada także nad morzem.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

Najchłodniej będzie na zachodzie i na Suwalszczyźnie, gdzie temperatura minimalna wyniesie 12-13 stopni. Najwyższe wartości pokażą termometry na południowym wschodzie - około 16 stopni. Jeżeli prognozy meteorologów się sprawdzą, w ciągu najbliższego tygodnia znad Skandynawii napłynie do nas chłodne powietrze, a temperatury rano mogą spaść do kilku stopni powyżej zera.

Jaka prognoza pogody na piątek?

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy możliwe burze. Na południowym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm, a na Podkarpaciu do 35 mm. 


Temperatura maksymalna od 17 st.C do 20 st.C, chłodniej na Podhalu - około 14 st.C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni, jedynie na północnym wschodzie z kierunków północnych. W szczytowych partiach Sudetów wiatr około 65 km/h.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama