Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:30

04:42 20:42

21:48 05:18

30°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 34°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr N 6 km/h
22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
53% normy
pm 10
30% normy
Jutro 27°C 16°C
Środa 27°C 16°C

Nadchodzi duża zmiana. Idzie od północy

Potężne mrozy wciąż nam towarzyszą, jednak warunki wyraźnie się zmienią. W środę nasz kraj podzieli się pogodowo na mroźne południe i cieplejszą północ. Nie zabraknie kilkunastostopniowych mrozów, ale będą też dodatnie temperatury. Pojawi się też więcej chmur, z których spadnie śnieg lub marznący deszcz. Sprawdź prognozę pogody na środę.

W Polsce obecnie panuje duża różnica temperatur. Na południu wciąż panuje mróz, który miejscami sięga kilkunastu stopni Celsjusza, podczas gdy na północy kraju rysuje się już wyraźne ocieplenie. Z upływem czasu będzie coraz cieplej, chociaż w południowej części Polski utrzyma się dwucyfrowy mróz.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda mroźna na południu i cieplejsza na północy

W części kraju wciąż jest bardzo mroźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że o godz. 6:00 w Kłodzku odnotowano -19,8 st. C. Kilkanaście stopni mrozu w ciągu dnia utrzyma się w południowej Polsce: tam może być -13 stopni Celsjusza.

Im dalej na północ kraju, tym będzie się cieplej: w centrum i na wschodzie kraju termometry pokażą -4, -3 st. C. Najcieplej będzie w północnej części Polski, gdzie pojawią się temperatury do 2 stopni Celsjusza. Dodatnie temperatury w ciągu dnia spodziewane są nawet na Suwalszczyźnie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty.

Może być ślisko

Z powodu napływu cieplejszego powietrza znad Atlantyku pojawi się więcej chmur, z których może padać śnieg. Niewykluczone są też marznące opady, szczególnie w północno-wschodniej Polsce.

Sprawdź też: Pogoda stanęła na głowie. Odwilż dociera nad Polskę znad... Arktyki. Będzie nawet 10 stopni

W reszcie kraju lokalnie możliwe niewielkie opady śniegu. Rano na północy mogą się też miejscami utrzymywać marznące mgły.

Warunki często niekorzystne

W północno-wschodniej części Polski będą się utrzymywać niekorzystne warunki biometeorologiczne. W pozostałej części Polski rano i wieczorem również pogoda będzie niekorzystnie oddziaływać na ludzki organizm, choć w ciągu dnia stanie się obojętna.

Na południu i południowym zachodzie Polski warunki stopniowo będą poprawiać się do korzystnych.

Zobacz: Prawdziwa zima była dawno temu. Szokujące temperatury panowały w 1830 roku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | mrozy | opady | deszcz | śnieg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy