Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:27

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

​Nad Polskę nadciąga pył z Sahary. Spadną brudne deszcze

Gigantyczna burza piaskowa będzie szaleć nad Europą - informuje "TwojaPogoda.pl". Powodem jest pył z Sahary, który wraz z deszczem spadnie w wielu krajach Europy, w tym w Polsce.

Serwis informuje, że już w tym tygodniu należy spodziewać się pyłu, który przywędruje znad pustyni. Porywisty wiatr nad Saharą uniesie tony pyłu, który będzie przemieszczał się nad Europę.

W najbliższych dniach niebo nad krajami zachodniej i południowej Europy może pod wpływem pyłu zmieniać barwę na żółto-pomarańczową.

We wtorek chmura pyłu przedostanie się już do Polski - podaje "TwojaPogoda.pl". Początkowo pojawi się na południu, a już kolejnego dnia obejmie cały kraj. Pył będzie uciążliwy, ponieważ spadając razem z deszczem utworzy tzw. brudne deszcze, czego efekty będą widoczne na karoseriach samochodów, szybach, czy rozwieszonym praniu.  

Reklama

Serwis przypomina, że zjawisko to jest znane od dawna, jednak w przeszłości, gdy jego geneza nie była dokładnie rozumiana, brudne deszcze były złym omenem. 

We wtorek deszczowo na zachodzie i południu kraju. Termometry pokażą od 17 stopni na Lubelszczyźnie, do 21 w Wielkopolsce. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy