Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:05

04:24 20:57

13:21 00:30

13°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
3
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
7% normy
pm 10
5% normy
Jutro 21°C 12°C
Sobota 22°C 12°C

Na zachodzie Polski burze i porywisty wiatr. Pogoda 24 maja

We wtorek burze, a także grad i porywisty wiatr do 90 km/h na zachodzie i północnym zachodzie kraju - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W nocy z wtorku na środę strefa opadów i dużego zachmurzenia ma przemieścić się bardziej na wschód.

We wtorek 24 maja w zachodniej Polsce spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz z burzami. Te prognozowane są na popołudnie i wieczór.

Najsilniejsze burze, z gradem i porywami wiatru do 90 km/h, mogą wystąpić na północnym zachodzie.

W dzień temperatura maksymalna spodziewana jest na poziomie od 19 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich, około 21 w centrum, do 23 stopni na południowym wschodzie oraz południowym zachodzie.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Reklama

W nocy przelotne opady deszczu i burze

W nocy z wtorku na środę strefa opadów i dużego zachmurzenia ma przemieścić się bardziej na wschód, a większych przejaśnień można się spodziewać początkowo na południowym wschodzie, a w drugiej połowie nocy na zachodzie kraju.

Spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze. Szczególnie intensywne opady są możliwe na południowym zachodzie, głównie w województwach: dolnośląskim, opolskim, częściowo w łódzkim oraz w południowych krańcach województwa wielkopolskiego.

Dodatkowo przy spodziewanych burzach, szczególnie w pasie od Warmii po Dolny Śląsk, mogą występować silniejsze porywy wiatru od 65 do 75 km/h.

Mgły ograniczające widoczność

Po przemieszczeniu się strefy burzowej, szczególnie na Pomorzu, gdzie prognozowane są rozpogodzenia, w drugiej połowie nocy mogą wystąpić krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m.

Temperatura minimalna w nocy to od 9 stopni Celsjusza na krańcach południowo-wschodnich i północno-zachodnich do 13 stopni w centrum kraju.

Wiać będzie słaby wiatr, miejscami umiarkowany z kierunków zmieniających się z przewagą południowego.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy