Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:19

04:45 20:39

22:18 08:24

23°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
18% normy
pm 10
10% normy
Jutro 24°C 14°C
Piątek 26°C 15°C

Na takie prognozy czekaliśmy. Wreszcie dobre informacje

Koniec pogodowego dramatu. W czwartek wyż Aviv pozwoli nam zapomnieć o nawałnicach i wichurach z ostatnich kilkunastu godzin. Pogoda będzie słoneczna i spokojna, w dodatku temperatury wrócą do normy. Znikną upały i w ciągu dnia nie będzie więcej niż 25 stopni Celsjusza. Noc również będzie zdecydowanie lepsza od minionej. Sprawdź prognozę pogody na czwartek.

Po gwałtownych nawałnicach, które przetoczyły się przez Polskę w ostatnim czasie, zrywając dachy z budynków i wyrywając drzewa z korzeniami, w czwartek nie będzie już śladu. Nad naszym krajem rozbudował się wyż Aviv. To oznaczna wyraźne uspokojenie - wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Reklama

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Pogoda bez upałów i burz

Niebo się przejaśni i dzień będzie przeważnie słoneczny. Więcej chmur pojawi się po południu, na południowym zachodzie kraju. Tam może też popadać słaby, przelotny deszcz. Na pewno nie będą to silne ulewy, z którymi zmagaliśmy się w ostatnim czasie. Czwartek będzie spokojny i pozbawiony burz.

Polska znajdzie się w chłodniejszej i stabilniejszej masie powietrza polarnego morskiego, więc uwolnimy się nie tylko od nawałnic, ale też od męczącego upału. Temperatury wrócą do bardziej przyjaznego poziomu.

Najchłodniej w ciągu dnia będzie na Wybrzeżu: od 16 do 19 stopni Celsjusza. Na północy oraz na terenach podgórskich będzie nieco cieplej - w okolicach 20 stopni. Najwyższe wartości pokażą termometry na południu Polski: do 25 st. C.

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty. Najmocniej powieje wysoko w Tatrach, gdzie porywy mogą osiągać prędkość do 60 km/h.

Pogoda złagodniała

Dzięki wyżowej, słonecznej pogodzie przez cały dzień na północnym zachodzie będziemy mogli cieszyć się korzystnymi warunkami.

W reszcie kraju warunki będą początkowo niekorzystne, jednak z czasem staną się obojętne, zaś po południu poprawią się do korzystnych - prognozuje IMGW.

Zobacz: Sekretna wyspa w Europie. Kręcono tam Jamesa Bonda

Odpoczniemy również w nocy

Noc z czwartku na piątek będzie zupełnie różna od poprzedniej. Będzie spokojnie, bez burz, ulew i silnego wiatru.

Na Warmii, Mazurach i Podlasiu lokalnie mogą występować mgły ograniczające widzialność do 500 metrów.

Najchłodniej będzie na północnym wschodzie (8 st. C), na Pomorzu będzie około 11 stopni, a na południu i południowym wschodzie do 15 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby.

Sprawdź też: Tajemnicze wędrówki ptaków nad Polską. Nikt nie wie, o co chodzi

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy