Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 23:10

5:26 19:44

9:291:00

12°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr NNW 13 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
53% normy
pm 10
36% normy
Jutro 19°C 7°C
Poniedziałek 23°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Na razie deszcze i gwałtowne burze. A za kilka dni - upały

W najbliższym tygodniu pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Na niebie pojawią się chmury, które sprowadzą nad Polskę gwałtowne burze i deszcze. Jeszcze nie zdążyliśmy przyzwyczaić się do upałów, a już będziemy musieli o nich zapomnieć - przynajmniej na tydzień.

Na początku tygodnia odczujemy znaczne ochłodzenie. Temperatura spadnie. Najmniej, bo tylko 15 stopni, będzie w Katowicach. Niewiele lepiej będzie też w Krakowie i Warszawie - tylko 18 stopni Celsjusza. W tych dniach w całej Polsce przyda się parasol, ponieważ ochłodzeniu będą towarzyszyć mocne burze i deszcze.

Reklama

Wszystko za sprawą dwóch frontów: niżu z rejonu Danii, pod wpływem którego jest Polska oraz fal ciepłego powietrza polarno-morskiego, napływającego z południowego zachodu.

Od środy temperatura zacznie rosnąć, aby pod koniec tygodnia zbliżyć się do granicy 30 "kresek". Mieszkańcy Gdańska odnotują w piątek na swoich termometrach nawet 28 stopni Celsjusza. W całej Polsce ustąpią też burze i deszcze.

Przygotujmy się również na wiatr, w Karpatach okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych, na Pomorzu Zachodnim skręcający na północno-zachodni. W rejonie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Jeśli jednak cierpliwie zniesiemy kapryśną, deszczową aurę, w weekend będziemy cieszyć się pięknym słońcem i wakacyjną pogodą.  

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy