Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:47

6:22 18:35

17:582:59

17°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 16°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr WSW 18 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
21% normy
pm 10
14% normy
Jutro 16°C 9°C
Poniedziałek 14°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Na Podhalu mimo odwilży niezłe warunki narciarskie

Mimo odwilży na Podhalu uruchamiane są kolejne trasy narciarskie, a nocne temperatury nadal pozwalają na intensywną pracę armatek śnieżnych. Na niektórych stokach leży już od 30 do 80 cm białego puchu.

Dobrze pojeździć już można m.in. pod Nosalem w Zakopanem, na Bani w Białce Tatrzańskiej, a także na Wierchu Olczańskim i Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, na stokach Czorstyn-Ski w Kluszkowcach, Jaworzyny Krynickiej w Krynicy i Dwóch Dolin w Wierchomli-Muszynie. Mimo dużych dobowych wahań temperatury - lokalnie nawet od 3 stopni powyżej zera do minus 5 - trasy są dobrze przygotowane przez ratraki.

Reklama

W tym tygodniu ruszają kolejne wyciągi. Otwarcie tras zaplanowały zakopiańskie ośrodki Harenda i górna Gubałówka. Na Szymoszkowej natomiast w sobotę nie tylko rozpocznie się sezon narciarski, ale i też będzie można wystartować w pierwszych zawodach Pucharu Zakopanego dla amatorów. Kolejne odbędą się 12 stycznia na Harendzie, 9 lutego na Nosalu i 2 marca na Kasprowym Wierchu. - Zawodnicy, którzy zdobyli Puchar Zakopanego w swojej grupie wiekowej w łącznej punktacji po czterech edycjach, wezmą udział w piątej konkurencji, którą będzie konkurs wiedzy o narciarstwie alpejskim w historii Zakopanego  - przypomniał dyrektor biura promocji miasta Andrzej Kawecki.

Wielkie otwarcie sezonu

Wybierając się do stolicy polskich Tatr warto też pamiętać, że w ten weekend wiele miejsc - w tym niektóre stacje narciarskie - oferować będzie usługi za pół ceny.

W regionie otwarcie sezonu zapowiedziały też stacje narciarskie w Jurgowie, Małem Cichem, Suchem, Witów-Ski w Witowie, Beskid w Spytkowicach, Zadział w Nowym Targu i w Orawce. Nadal zamknięte są trasy narciarskie w rejonie Kasprowego Wierchu. Tam ze względu na ochronę przyrody nie można prowadzić sztucznego naśnieżania, a około 60-centymetrowa pokrywa nie pozwala jeszcze na właściwe, przy użyciu ratraków, przygotowanie stoków w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym.

Na niektórych udostępnionych przez parki narodowe szlakach pojawili się już miłośnicy narciarstwa wysokogórskiego. Trzeba jednak pamiętać, że w Tatrach i na Babiej Górze obowiązuje drugi w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego. Warunki w górach są trudne,  ponieważ na ścieżkach mogą powstawać zaspy, a miejscami silny wiatr odsłania spore płaty lodu.

W Małopolsce przygotowano już też kilka tras biegowych. W Krynicy-Zdroju można przejść m.in. z Góry Parkowej do Tylicza. To ok. 13 km wytyczonej trasy, w tym 4 km oświetlonej. W Kościelisku można już nie tylko rekreacyjnie pobiegać na ośmiokilometrowym szlaku, ale i też w sobotę wystartować w zawodach Pucharu Polski Amatorów. W Zakopanem, gdy tylko nastaną odpowiednie warunki śniegowe, przygotowana zostanie m.in. trasa na Równi Krupowej. Po drugiej stronie Tatr sezon narciarski otworzył już m.in. słowacki ośrodek Jasna, a w ten weekend ruszają także wyciągi i niektóre koleje w Wysokich Tatrach, w tym nowa gondola na Łomnicę.

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | zima | Podhale Nowy Targ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje