Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:05

04:14 20:57

10:15 00:52

17°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 13 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
10% normy
Jutro 20°C 10°C
Piątek 21°C 11°C

Na początku maja pogoda nas nie rozpieszcza

Jak pokazują przewidywania synoptyków, w pierwszym tygodniu maja musimy się przygotować na mocno deszczową i chłodną aurę. Ciepły weekend będzie stanowił przyjemną odmianę.

Środa, 6 maja

Polska znajduje się w strefie zimnego powietrza, które napłynęło z północy. Na przeważającym obszarze kraju chłodno, od 9 stopni Celsjusza w Rzeszowie i Lublinie, przez 10 w Białymstoku, 11 w Kielcach i Krakowie, 12 w Katowicach i Warszawie. W tych rejonach możemy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Na pozostałym obszarze kraju zza chmur wyglądać będzie słońce i będzie też nieco cieplej. W Olsztynie i Gdańsku 13 stopni, we Wrocławiu i Zielonej Górze 14, w Szczecinie Bydgoszczy i Łodzi 15 stopni. Najcieplej w Poznaniu, gdzie słupek rtęci wskaże 16 stopni. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Na przeważającym obszarze kraju warunki biometeorologiczne niekorzystne.

Reklama

Czwartek, 7 maja

W czwartek pogoda nieco się poprawi, a temperatura wzrośnie. W dzień zachmurzenie umiarkowane. W wielu miejscach słońce wyłoni się zza chmur. 

Na południu Polski i nad morzem od 12 do 13 stopni Celsjusza. W Zielonej Górze, Kielcach, Lublinie i Olsztynie 14 stopni. We Wrocławiu i w Białymstoku 15, w Warszawie i Łodzi 16. Najcieplej będzie w Bydgoszczy i Poznaniu, gdzie słupek rtęci wskaże 17 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany.  

Piątek, 8 maja

W piątek wyraźnie się rozpogodzi. W całym kraju będzie też cieplej. We wschodniej połowie kraju możliwe przelotne opady.

Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa i zachodu. W Gdańsku, Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie słupek rtęci wskaże 16 stopni. W Kielcach  17. Na pozostałym obszarze kraju będzie cieplej, a termometry wskażą tam od 18 do 20 stopni Celsjusza.

Sobota, 9 maja

W weekend czeka nas prawdziwie ciepła wiosenna pogoda. Synoptycy przewidują, że niemal na przeważającym obszarze kraju słupek rtęci będzie wskazywał od 20 do 22 stopni Celsjusza. Najchłodniej na Mazurach i Podlasiu, gdzie temperatura będzie wynosiła 19 stopni i na Pomorzu, gdzie słupek rtęci wskaże 18 stopni. W dzień zachmurzenie będzie umiarkowane, możliwe przelotne opady i burze.

Niedziela, 10 maja

W niedzielę nad Polskę od zachodu zaczną napływać chmury. Zachmurzenie duże, na południowym wschodzie umiarkowane. Na przeważającym obszarze kraju deszcze, możliwe burze i grad. W większości województw temperatura od 20 do 22 stopni Celsjusza. Chłodniej tylko nad morzem. W Gdańsku słupek rtęci wskaże 17 stopni, a w Szczecinie 14. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy