Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:05

07:16 15:30

12:34 19:36

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1029 hPa
  • Wiatr S 6 km/h
62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
169% normy
pm 10
115% normy
Jutro 1°C -4°C
Wtorek 1°C -6°C

Mżawka, deszcz i silny wiatr. Ostrzeżenia pogodowe

Po słonecznym i ciepłym poniedziałku, dziś czeka nas pogorszenie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem nad Bałtykiem oraz na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Lokalnie spodziewane są też burze. W ośmiu województwach wystąpi mżawka i opady deszczu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach.

We wtorek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych  Autostrad (GDDKiA) ostrzega kierowców przed możliwymi utrudnieniami z powodu opadów deszczu lub mżawki w ośmiu województwach: pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, podkarpackim, zachodniopomorskim, lubuskim. W Małopolsce spodziewane są z kolei opady śniegu.

Do kierowców apeluje się o szczególną ostrożność z powodu trudnych warunków drogowych w powyższych regionach.

Silny wiatr

IMGW wydał z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla pięciu powiatów woj. zachodniopomorskiego: kamieńskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego oraz sławieńskiego. Przewiduje się tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, a w porywach nawet do 75 km/h z południowego-zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w strefie brzegowej. Ostrzeżenia obowiązywać będą do godz. 21.

Reklama

O godz. 13 zaczynają z kolei obowiązywać ostrzeżenia w województwach mazowieckim i lubelskim. Na tym obszarze wiatr osiągnie prędkość od 25 do 35 km/h, w porywach do 75 km/h z kierunków zachodnich. Najsilniejszych porywów należy spodziewać się w rejonie burz i chmur konwekcyjnych. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 20.00.

Prognoza na wtorek, 18 lutego

Po słonecznym i ciepłym poniedziałku, we wtorek czeka nas więc pogorszenie pogody. W całym kraju sporo chmur, ale można też liczyć na chwilowe przejaśnienia. 

Temperatura maksymalna od 7 stopni na Warmii i Mazurach do 10 stopni w okolicach Krakowa i Rzeszowa. W pozostałych regionach 8-9 kresek powyżej zera.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach -> kliknij!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy