Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:47

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr NW 24 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
28% normy
pm 10
15% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

MSW: "Operacja antypowodziowa" na południu i wschodzie

Minister spraw wewnętrznych poinformował podczas konferencji prasowej, że na południu i wschodzie Polski rozpoczyna się wielka "operacja antypowodziowa". Bierze w niej udział ponad tysiąc osób - strażacy, policjanci i żołnierze.

Służby mają być w pełnej gotowości jutro o 7 rano. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz wyjaśniał na konferencji prasowej, że w obecnej sytuacji zaangażowanie dodatkowych jednostek było konieczne.

Według prognoz, poziom wody może wkrótce zacząć niebezpiecznie zbliżać się do tego z powodzi w 2010 roku. Dlatego - jak tłumaczył - trzeba było zareagować.

Bartłomiej Sienkiewicz zapewniał, że na razie sytuacja powodziowa jest pod kontrolą, a w zbiornikach retencyjnych jest jeszcze miejsce na przyjęcie dodatkowej ilości wody.

Reklama

Obecny system pozwala elastycznie reagować na ich przepełnienie. Minister zaznaczył, że MSW i służby są w stałym kontakcie z Czechami.

Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Janusz Skulik podkreślał natomiast, że sytuacja na wałach przeciwpowodziowych jest na bieżąco monitorowana, a w razie potrzeby wysyłane są tam dodatkowe jednostki.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy