Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:34

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Mgła
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr ESE 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Mróz, wiatr i śnieg. Prognoza pogody na najbliższe dni

Opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, mróz, a także silny wiatr powodujący zawieje śnieżne - w ciągu najbliższych dni pogoda nie będzie nas rozpieszczać.

We wtorek zachmurzenie duże i umiarkowane. Na przeważającej części kraju popada śnieg, na krańcu zachodnim deszcz. Na Kujawach i w centrum kraju miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 6 cm, a w Sudetach do 10 cm. Najzimniej na północnym wschodzie (-4 stopnie Celsjusza), najcieplej na krańcach zachodnich (4 stopnie). 

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. 

Na południowych krańcach województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego, a także w części województwa dolnośląskiego i pomorskiego prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, z porywami do 80 km/h, z południa. Miejscami wiatr może powodować zawieje śnieżne. 

W środę opady śniegu już niemalże w całym kraju. Bez śniegu jedynie w województwie zachodniopomorskim. Jednak i tam nie obejdzie się bez opadów, ale deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie Polski okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W czwartek śnieg na dobre zagości w naszym kraju. Intensywne opady śniegu lub śniegu z deszczem wystąpią wszędzie oprócz krańca północno-wschodniego. Termometry wskażą od 1 stopnia na północnym wschodzie do 4 stopni na zachodzie. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama