Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:35

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr NW 20 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
34% normy
pm 10
18% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Mróz w Polsce. Zamość biegunem zimna

W środę rano najzimniej było w Zamościu. Tam termometry pokazały –17 st. C. W nocy z kolei temperatura przy gruncie wynosiła nawet -24 stopnie. Najcieplej było na Helu, ale też poniżej zera - poinformował IMGW w środę na Twitterze. Mroźnie będzie także w środowe popołudnie. Na północnym wschodzie temperatura wyniesie - 8 stopni, a w nocy - 16. Około 4 cm śniegu spadnie na Śląsku i Opolszczyźnie.

Najniższą temperaturę o godz. 6 w środę zanotowano w Zamościu. Było tam -17,1 st. Celsjusza. Tylko o trzy stopnie cieplej było w wielu miejscowościach na południu Polski. Tam termometry pokazywały ok. -14 stopni.

Na polskim biegunie zimna, czyli na Suwalszczyźnie nie było tak źle. Słupki rtęci spadły zaledwie 7 st. poniżej zera.

Najcieplej było nad morzem. Na Helu -2,3 st. C, na pomorzu środkowym w okolicach minus 4, a na zachodnim poniżej 5 st. C.

W nocy było jeszcze zimniej. Największy mróz wystąpił w Polsce południowo-wschodniej. Na stacji Poronin w woj. małopolskim temperatura spadła do -21 stopni.

Reklama

"Przy gruncie spadki temperatury powietrza były jeszcze większe; nawet do -24 stopni" - informuje IMGW.

Pogoda na środę: Mróz, słaby wiatr

W środę po południu będzie słonecznie, tylko na południu pochmurno. Miejscami pojawią się tam opady śniegu, którego przybędzie ok. 4 cm na Śląsku i Opolszczyźnie.

Temperatura maksymalna od -8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, -4 stopni w centrum, do zera na Wybrzeżu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, na Podkarpaciu miejscami porywisty.

Prognoza pogody na noc

W nocy stopniowy wzrost zachmurzenia w południowo-wschodniej części kraju. Więcej przejaśnień będzie na północnym zachodzie i zachodzie, gdzie będą tworzyć się marznące mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Intensywne opady śniegu wystąpią w pasie od Opolszczyzny i Górnego Śląska, po Ziemię Łódzką i Kielecczyznę. Tam spadnie od 5 do 7 cm śniegu.

Temperatura minimalna od - 16 stopni Celsjusza na Pomorzu i na Warmii, ok. -8 w centrum, do -4 stopni na Podkarpaciu oraz Zamojszczyźnie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, miejscami porywisty. Na Podkarpaciu wiatr osiągnie prędkość do 65 km/h i będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy