Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:47

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
48
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
116% normy
pm 10
79% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Mróz w całej Polsce. IMGW ostrzega

Jak podaje IMGW Polska znajduje się na skraju wyżu znad Skandynawii, w mroźnym powietrzu arktycznym. W środę w całym kraju utrzymywać się będą silne mrozy. Pod koniec tygodnia nieco cieplej, jednak słupek rtęci wciąż utrzymywać się będzie poniżej zera.

W środę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane.

W związku z silnymi mrozami na terenie całego kraju nadal obowiązuje ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia.

Temperatura maksymalna od - 10 st. na wschodzi i południu, -9 na północy i w centrum, do -5 na zachodzie kraju. W rejonach podgórskich od -13 do -10 st.

Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie kraju początkowo dość silny i porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h.   

Reklama

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura minimalna od -18 do -13 st., od -20 do -18 st. na wschodzie, a na Podhalu i w dolinach karpackich od -24 do -19 st. Celsjusza.

Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

Czwartek

W czwartek w całym kraju pochmurno. W województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim możliwe miejscowe opady śniegu.

Temperatury nieco wyższe niż w środę, jednak na znaczącą poprawę nie ma co liczyć. Na wschodzie i północy kraju od - 9 do -11 st. W centrum i na Pomorzu - 9, -8 na Śląsku i w Wielkopolsce. Najcieplej na zachodzie, nawet do -5 st. Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Piątek

Piątek przyniesie lekkie ocieplenie. W większości kraju pochmurno, jednak bez opadów. Jedynie mieszkańcy województwa podlaskiego mogą liczyć na odrobinę słońca.

Najzimniej w Małopolsce, na Pomorzu i na Podkarpaciu - do -9 st. W centrum temperatury będą się wahać od -5 do - 6 st. Celsjusza. Najcieplej na zachodzie, -3 st. w województwach: zachodniopomorskim i lubuskim, a na Dolnym Śląsku nawet do - 2 st. Celsjusza.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama