Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:58

04:50 20:14

04:27 17:40

7°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SE 13 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
120% normy
pm 10
97% normy
Jutro 23°C 13°C
Wtorek 25°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Możliwe przelotne opady, w tym śniegu. Powieje zimny wiatr

W czwartek pogodę będzie kształtował przechodzący nad Polską front atmosferyczny. Należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu, a gdzieniegdzie śniegu. Na Podkarpaciu będą występować burze. Będzie się wzmagać wiatr - nad morzem do 85 km/h.

Reklama

Według informacji przekazanych przez synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Annę Woźniak, w czwartek pogodę głównie będzie kształtował przechodzący przez Polskę zimny front atmosferyczny.

Reklama

- Na nim spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a na południowym wschodzie, głównie na Podkarpaciu będą występować w godzinach południowych i popołudniowych burze, które mogą dawać nawet intensywne opady deszczu do 20 mm - poinformowała Woźniak, dodając, że przy przelotnych opadach w czwartek w ciągu dnia może występować jeszcze krupa śnieżna.

Przekazała, że na pozostałym obszarze kraju będą występować przelotne opady deszczu na północy przechodzące w deszcz ze śniegiem. - Po południu w górach w Karpatach zacznie padać śnieg. Nie będą to duże wartości. Wysoko w Tatrach może spaść do pięciu cm śniegu. Stopniowo te opady będą przechodzić w śnieg w tym rejonie - tłumaczyła.

- W całym kraju będzie występował umiarkowany i dość silny wiatr w porywach do 65 km/h, a nad morzem nadal to będzie wiatr silny w porywach do 85 km/h - podała.

Dodała, że temperatura maksymalna jakiej można się w czwartek spodziewać to zaledwie od 5-6 st. C. na północy kraju do 12 st. C. na południowym wschodzie.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama