Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:11

04:14 20:58

07:30 00:14

20°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr NW 13 km/h
3
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
6% normy
pm 10
5% normy
Jutro 24°C 13°C
Środa 24°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Możliwe burze z gradem. Ostrzeżenia dla siedmiu województw

Według najnowszych prognoz burze z silnymi porywami wiatru możliwe są na wschodzie i w południowo wschodniej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia przed burzami oraz burzami z gradem w siedmiu województwach.

Reklama

Alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem wystosowano dla województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, a także dla części województwa lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Reklama

Z kolei alert przed samymi burzami obowiązuje w województwie podlaskim.

Na podanym terenie prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady. W niektórych miejscach spadnie nawet 30 mm deszczu, a porywy wiatru osiągną prędkość do 70 km/h.

Jak poinformowało na Twitterze IMGW, burzom towarzyszą opady deszczu punktowo o natężeniu do 10 mm na 10 minut.

"W ciągu najbliższych godzin przewiduje się dalszy rozwój aktywnych burz w linii od Podlasia przez Mazowsze po Małopolskę" - podano we wpisie.

Synoptyk IMGW Kamil Walczak powiedział, że podczas burz na wschodzie i południowym wschodzie kraju może spaść nawet do 30 litrów na 1 mkw. Zjawisku będzie towarzyszył wiatr, którego porywy mogą osiągnąć do 70 km/h.

- Ostrzeżenia obowiązują od godzin popołudniowych do godzin wieczornych. Burze będą się utrzymywać jeszcze w pierwszej części nocy - przekazał synoptyk.

Na zachodzie będzie znacznie mniej opadów, ale też pochmurno i z niższą temperaturą. - Raptem 13-14 stopni - zaznaczył. Zdecydowanie cieplej będzie na wschodzie kraju, gdzie temperatura osiągnie do 20-21 stopni.

W nocy burze głównie na wschodzie kraju i to w pierwszej części nocy, ale słabe opady deszczu również mogą się  zdarzyć na zachodzie kraju. Temperatura wyniesie od 6 do 10-11 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzi oraz na krańcach zachodnich. Miejscami, głównie na północy kraju, na wybrzeżu, a także w rejonach górskich mogą utworzyć się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama