Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:43

07:10 17:31

17:45 06:35

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
72% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 5°C

Moskwa walczy z pogodą. Śnieg sparaliżował miasto

Trwające kilkanaście godzin opady śniegu w Moskwie sparaliżowały stołeczne lotniska i utrudniają ruch w mieście. Biały puch padał przez całą noc. Boczne ulice wciąż są zasypane, a na głównych zalega gruba warstwa błota. Władze Moskwy twierdzą, że uprzątnięcie śniegu zajmie co najmniej kilka dni.

Tymczasem kierowcy mają kłopoty z poruszaniem się po rosyjskiej stolicy. Na drogach dojazdowych do centrum tworzą się korki. Podmoskiewskie lotniska odwołały część rejsów, albo przesunęły o kilka godzin start samolotów.

Mieszkańcy Moskwy skarżą się również, że studzienki kanalizacyjne nie nadążają z przyjmowaniem wody z topniejącego śniegu i zalewa im piwnice. Dodają przy tym, że kłopoty z uprzątnięciem śniegu wynikają z braku odpowiedniej liczby robotników służb komunalnych. Przez ostatnie lata sprzątaniem Moskwy zajmowały się tysiące migrantów. W ubiegłym roku, gdy doszło do gwałtownej dewaluacji rubla, część z nich wróciła do swoich krajów, twierdząc, że w Rosji już im się nie opłaca pracować.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL