Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:03

06:14 18:46

18:01 01:06

17°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
33
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
80% normy
pm 10
54% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Moskwa walczy z pogodą. Śnieg sparaliżował miasto

Trwające kilkanaście godzin opady śniegu w Moskwie sparaliżowały stołeczne lotniska i utrudniają ruch w mieście. Biały puch padał przez całą noc. Boczne ulice wciąż są zasypane, a na głównych zalega gruba warstwa błota. Władze Moskwy twierdzą, że uprzątnięcie śniegu zajmie co najmniej kilka dni.

Tymczasem kierowcy mają kłopoty z poruszaniem się po rosyjskiej stolicy. Na drogach dojazdowych do centrum tworzą się korki. Podmoskiewskie lotniska odwołały część rejsów, albo przesunęły o kilka godzin start samolotów.

Mieszkańcy Moskwy skarżą się również, że studzienki kanalizacyjne nie nadążają z przyjmowaniem wody z topniejącego śniegu i zalewa im piwnice. Dodają przy tym, że kłopoty z uprzątnięciem śniegu wynikają z braku odpowiedniej liczby robotników służb komunalnych. Przez ostatnie lata sprzątaniem Moskwy zajmowały się tysiące migrantów. W ubiegłym roku, gdy doszło do gwałtownej dewaluacji rubla, część z nich wróciła do swoich krajów, twierdząc, że w Rosji już im się nie opłaca pracować.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy