Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:27

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 19 km/h
61
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
161% normy
pm 10
135% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

"Metro": Biedni turyści wybierają Chorwację

Meteorolodzy zapowiadają dobrą pogodę do plażowania na najbliższe dwa tygodnie. Ale nad Bałtykiem tłoczno jest jedynie w najdroższych apartamentach - informuje "Metro".

Jeśli ktoś nagle wpadnie na pomysł wyjazdu nad polskie morze, nie musi obawiać się tłumów. Od Świnoujścia po Hel nocleg dla jednej osoby kosztuje - niezmiennie od kilku sezonów - ok. 40 zł. - Lipiec mam sprzedany, sierpień w połowie. Ale na plaży ścisku nie ma. Jak na lipiec jest pusto - przyznaje Sylwester Grzęda, który wynajmuje pokoje niemal przy plaży.

Reklama

Właściciele kwater o słaby ruch obwiniają m.in. telewizję, które nietrafionymi prognozami pogody odstraszają im gości. - W maju mieliśmy w Darłówku tylko dwa deszczowe dni, a prognozy codziennie pokazywały zachmurzenie i burze - denerwuje się jeden z przedsiębiorców.

Kryzys nie dotknął wszystkich. Rezerwacje niemal do końca wakacji mają właściciele najdroższych pensjonatów, gdzie nocleg kosztuje od 100 zł w górę. Gdy nadbałtyckie plaże świecą pustkami, najwięksi touroperatorzy cieszą się z kilkunastoprocentowego wzrostu sprzedaży wyjazdów zagranicznych. Polacy najchętniej jeżdżą na plaże Hiszpanii, Turcji czy Chorwacji.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Chorwacja | turyści | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL