Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:03

04:15 21:01

21:13 03:30

19°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNE 13 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
35% normy
pm 10
29% normy
Jutro 24°C 15°C
Sobota 24°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Matura 2021. Na jaką pogodę mogą liczyć maturzyści?

Od 4 maja trwają egzaminy maturalne. Obecna sesja egzaminacyjna zakończy się 20 maja. Sprawdzamy, na jaką pogodę w pierwszym tygodniu weryfikacji swojej wiedzy mogą liczyć maturzyści. Czy będzie szansa na popołudniowy spacer, żeby "przewietrzyć głowę"?

Reklama

Wczoraj, w pierwszym dniu sesji, maturzyści rozwiązywali zadania z języka polskiego. Pogoda dopisała, zatem wieczorem można było odpocząć na świeżym powietrzu i odetchnąć przed kolejnym egzaminem.

Reklama

Dziś, 5 maja, maturzyści piszą egzamin z matematyki na poziomie podstawowym oraz historię muzyki, która nie jest przedmiotem obowiązkowym. Prognozowana na dziś pogoda nie jest już tak dobra jak wczoraj, dlatego ze spacerem może być gorzej.

W całym kraju przewidywane są opady deszczu, a w niektórych miejscowościach nawet gwałtowne ulewy. Do miejsc, w których można spodziewać się nagłych załamań pogody, należą m.in. Kraków, Lublin i Rzeszów.

Dodatkowym problemem w spacerze może być porywisty wiatr. Na Pomorzu powieje nawet 80 km/h, w pozostałych regionach również należy spodziewać się silnego wiatru.

Bedzie jednak ciepło - od 10 stopni na północy, do nawet 20 stopni na południu.

6 maja maturzyści przystąpią do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym (który jest obowiązkowy) i z historii sztuki (która jest tzw. przedmiotem wyboru). Prognozy przewidują, że w czwartek szanse na popołudniowy spacer wzrosną.

Przelotnie padać ma już tylko na północy, natomiast w centrum i na południu kraju prognozowane jest przejściowe zachmurzenie. Dodatkowo słońce powinno przedzierać się przez chmury również na północnym-wschodzie.

Temperatura nie będzie rozpieszczać, ale cóż... mogło być gorzej. Termometry pokażą od 10 stopni w Gdańsku do 14 w Lublinie i Rzeszowie.

7 maja, czyli w piątek, maturzyści będą rozwiązywać zadania z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz filozofię. A spacer może być już opcją tylko dla wytrwałych.

W całym kraju prognozowane są opady deszczu, na północy dość intensywne. Częściowo słonecznie będzie tylko w województwach: mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim.

Na północy jeszcze bardziej spadnie temperatura - w Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy i Poznaniu będzie tylko 8 stopni Celsjusza. Na południowym-wschodzie bez zmian - nadal 14 stopni.

Na szczęście w weekend pogoda zacznie się poprawiać. W niedzielę w całym kraju będzie dość słonecznie, a słupki rtęci wskażą na południu i zachodzie nawet 22-23 stopnie. Będzie zatem szansa, by podładować akumulatory przed kolejnym tygodniem egzaminów.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama