Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:30

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr NW 24 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
28% normy
pm 10
15% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Marznący deszcz w Bułgarii. 20 tys. ludzi bez prądu

Ponad 20 tys. abonentów pozbawionych jest prądu w okolicach miast Widin i Montana na północnym zachodzie Bułgarii. Sieć elektryczna nie wytrzymuje ciężaru nawisów lodowych, spowodowanych przez marznący deszcz - poinformowała w środę telewizja publiczna.

Ponad 20 tys. abonentów pozbawionych jest prądu w okolicach miast Widin i Montana  na północnym zachodzie Bułgarii. Sieć elektryczna nie wytrzymuje ciężaru nawisów lodowych, spowodowanych  przez marznący deszcz - poinformowała w środę telewizja publiczna.

W dziesięciu miejscowościach prądu nie ma od prawie 48 godzin.

Opady trwają już drugą dobę. W oddalonym na ok. 30 km na południe od Widina Bełogradcziku ogłoszono stan klęski żywiołowej. W mieście i okolicznych wsiach zamknięto szkoły. Stan ten obowiązywać będzie do piątku, kiedy według prognoz meteorologicznych należy spodziewać się lekkiego ocieplenia.

Gołoledź na drogach utrudnia ruch, często uniemożliwiając dojazd ekip naprawiających uszkodzone sieci energetyczne i wymieniających złamane słupy. Zamknięty z powodu oblodzenia jest odcinek linii kolejowej Sofia - Widin.

Reklama


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy