Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:43

04:37 20:47

19:04 01:00

20°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 19°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr W 7 km/h
4
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
9% normy
pm 10
5% normy
Jutro 28°C 15°C
Sobota 28°C 15°C

Marznący deszcz i mgła. Pogoda na piątek

W piątek rano prognozujemy zachmurzenie całkowite, z możliwymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. W ciągu dnia temperatura maksymalna będzie się wahać od 4 st. C w centrum i na północnym zachodzie do 0 stopnia na wschodzie kraju - przekazała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Dla wschodnich powiatów Polski IMGW wydało alert I stopnia przed marznącymi opadami. Dziś można się spodziewać również silnego wiatru w porywach do 70 km/h na Wybrzeżu.

IMGW przewiduje, że w piątek rano na wschodzie kraju spadnie deszcz ze śniegiem. Należy się też spodziewać opadów marznącego deszczu, który będzie powodował gołoledź. - W wielu miejscach silne zamglenia i mgły, które będą ograniczały widoczność do 200 metrów - dodała synoptyk.

Dla wschodnich powiatów Polski IMGW wydało alert I stopnia przed marznącymi opadami. Obowiązuje on do godz. 15.

Przelotne opady deszczu ze śniegiem

Po południu IMGW przewiduje wiatr południowo-zachodni, "wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego" - zaznaczyła Anna Woźniak.

- Wieczorem strefa przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem będzie się przemieszczać z północnego zachodu do centrum kraju - powiedziała synoptyk. Ponadto na wschodzie wystąpią opady deszczu oraz mżawki, których konsekwencją będzie gołoledź.

Reklama

Pogoda na piątek. Jaka temperatura?

Jak wskazała synoptyk IMGW, w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C na wschodzie i 4 stopnie na północnym zachodzie oraz w centrum.

- Prognozowana temperatura minimalna w nocy wyniesie -1 st. C na południowym wschodzie, 1 stopień w centrum, 2 st. na zachodzie - stwierdziła Anna Woźniak. - Wiatr umiarkowany, dość silny południowo-zachodni i zachodni. W porywach na Wybrzeżu i południowym zachodzie do 70 km/h - dodała. Na pozostałym obszarze kraju porywy wiatru sięgną 65 km/h.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Deszcz | śnieg | prognoza pogody | pogoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy