Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:57

06:11 17:22

04:56 11:14

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr NE 9 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
67% normy
pm 10
39% normy
Jutro 7°C -4°C
Czwartek 6°C -4°C

Marznące opady i roztopy. Ostrzeżenia IMGW

Dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i łódzkiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź. W związku z rosnącymi temperaturami, mieszkańców województw dolnośląskiego i śląskiego Instytut ostrzega przed roztopami.

Ostrzeżenia przed marznącymi opadami obowiązują do godz. 16. 

Na Śląsku ostrzeżenia przed marznącymi opadami obowiązują do godz. 20.00 w powiecie cieszyńskim i żywieckim. Do tej samej godziny obowiązują ostrzeżenia w województwie podlaskim w powiecie monieckim.

Pogoda na czwartek

W czwartek zachmurzenie będzie duże z niewielkimi lokalnymi przejaśnieniami i opadami deszczu - przekazał dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek. Temperatura wyniesie od 1 do 8 stopni Celsjusza.

Na zachodzie w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 8-9 st. C powyżej zera.

Reklama

- Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, tam od 0 do 1 stopnia Celsjusza na plusie. W centrum kraju spodziewamy się około 3 stopni Celsjusza, podobnie będzie na południu kraju. Mroźne powietrze przesunie się bardzo powoli na wschód i będzie się robić coraz cieplej - powiedział.

Na północnym wschodzie i w Karpatach prognozowane są słabe opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Na pozostałym obszarze deszcz. W rejonach podgórskich Karpat możliwe są roztopy.

- Przejaśnienia możliwe są w południowej części Polski, tam opady deszczu w ciągu dnia będą stopniowo zanikać - dodał synoptyk.

Do godzin popołudniowych utrzymają się też gęste mgły, które będą zanikać wraz z upływem dnia.

Stopniowo będzie wzmagał się wiatr, w porywach do 50-55 km/h, a nad morzem do 75 km/h.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ostrzeżenia IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama