Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:14

07:22 15:27

21:01 12:55

-4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr NW 7 km/h
Jutro 0°C -4°C
Poniedziałek -2°C -6°C

Marco przynosi zimę: Niebezpiecznie na drogach

Niż Marco nie odpuszcza i we wtorek zapewni nam zimową, nieprzyjemną aurę w niemal całym kraju. Pojawi się między innymi mróz i marznące opady powodujące gołoledź. Na wielu drogach może być bardzo ślisko i niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował alerty pogodowe pierwszego stopnia dla dziewięciu województw. Sprawdź przygotowaną przez synoptyków prognozę pogody na wtorek i dowiedz się, gdzie w ciągu dnia warunki będą szczególnie trudne.

Trwa starcie jesieni z zimą. Wygląda na to, że we wtorek przewagę w Polsce zdobywa chłodniejsza pora roku. We wtorek temperatury wyraźnie spadają, a miejscami znów pojawia się biały puch. Pogoda w ciągu dnia będzie wymagająca. Jest to wynik oddziaływania niżu Marco, który w dalszym ciągu kształtuje warunki w naszym kraju.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda we wtorek bardziej zimowa: Alerty IMGW

Czeka nas chłodny dzień, z opadami marznącego deszczu i mżawki, które w wielu miejscach mogą powodować gołoledź. Na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące opadów marznących dla dziewięciu województw.

Alerty IMGW wydano dla województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, większości wielkopolskiego, części małopolskiego (powiat dąbrowski), podlaskiego (powiat siemiatycki) oraz północnej części podkarpackiego.

Zimowa aura w większości kraju

Wtorek będzie pochmurny, szczególnie na południu Polski, zaś na pozostałych terenach pojawią się większe przejaśnienia a nad morzem rozpogodzenia. Na zachodzie i południu spodziewane są opady deszczu, a w reszcie kraju również deszczu ze śniegiem. Z kolei na północnym wschodzie i w górach będzie padać śnieg. Według synoptyków w Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 10 cm.

Najzimniej będzie w rejonie Suwalszczyzny, gdzie panować będzie mróz -2 st. C. W centralnej części kraju będzie chłodno, z temperaturami od 0 do 3 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na zachodzie, południu i nad morzem, gdzie termometry pokażą od 4 do 9 st. C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty. W wysokich partiach Sudetów wiatr w porywach może osiągać prędkość do 60 km/h i powodować zamiecie i zawieje śnieżne.

Pogoda bez taryfy ulgowej

Czeka nas kolejny dzień, w którym pogoda w całej Polsce będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Powodem będzie przechodzący przez nasz kraj niż z układem frontów atmosferycznych. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne przez cały dzień.

Sprawdź też: W weekend cała Polska będzie już pod śniegiem? Arktyczne powietrze przyniesie zimę

Noc z dużym mrozem

W nocy z wtorku na środę lokalnie może zrobić się bardzo mroźnie. Najzimniej będzie na północnym wschodzie, gdzie temperatura może spaść do nawet -10 stopni Celsjusza. Duży mróz panować może również w centrum (około -5 st. C). Na południu i na Wybrzeżu będzie w nocy najcieplej: w okolicach zera stopni Celsjusza lub -1 st. C.

Będzie wiał słaby wiatr, jednak w Sudetach może on w porywach osiągać prędkość do 60 km/h, powodując zamiecie i zawieje śnieżne.

Może cię zainteresować: Jesień i zima toczą bitwę o kolory polskich krajobrazów. Widoki są nieziemskie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | alerty IMGW | gołoledź | deszcz | mróz | śnieg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama