Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:20

04:55 20:28

23:29 13:23

23°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SSE 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
36% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Mapa burzowa IMGW. Sprawdź, gdzie jest burza

Najbliższe dni będą upalne, z licznymi i gwałtownymi burzami. W środę i czwartek lokalnie sumy opadów mogą sięgać 60 litrów na metr kwadratowy, a porywy wiatru do 100 km/h. Dodatkowo będzie upalnie. W środę na wschodzie termometry mogą wskazać nawet 35 st. C.

Mapa burzowa IMGW

Jak przekazał Instytut, w środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na zachodzie kraju, aż po centrum - Płock i Łódź mogą wystąpić groźne burze. - Możemy spodziewać się silnych opadów deszczu i silnego wiatru przekraczającego w porywach nawet 100 km/h. Lokalnie może spaść grad - ostrzegła synoptyk Małgorzata Tomczuk.

W trakcie burz porywy wiatru do 100 km/h oraz grad. W godzinach późno popołudniowych jest niewielkie prawdopodobieństwo na utworzenie się trąb powietrznych.

IMGW informuje również o bieżącej sytuacji burzowej. "Burze nadal występują nad północno-wschodnimi regionami kraju. Stacje nie zanotowały tam znaczących sum opadów (do 13 mm), ale wg wskazań radarowych pomiędzy posterunkami mogły być opady nawet o wartości 40-50 mm (skumulowane wartości). Burze mogą występować również i nocą" - podał.

Reklama

Pogoda Interia ze specjalną prognozą dla wędkarzy, biegaczy, alergików i wiele więcej! Wypróbuj teraz nową aplikację pogodową. Pobierz z Google Play »

Gdzie będzie burza?

Spokojnie będzie na wschodzie. Na Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu (poza krańcami zachodnimi), Kielecczyźnie, Małopolsce, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie IMGW nie prognozuje wystąpienia groźnych zjawisk. Na tym obszarze będzie słonecznie i bardzo ciepło. Na zachodzie burze mogą przybierać postać nawałnic, i tam możliwe są opady do 50 l/mkw., punktowo do 60 l/mkw. Temperatura maksymalna od 29 st. C na zachodzie do 35 st. C na wschodzie. 

W czwartek wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 l/mkw., a punktowo do 50 l/mkw. Temperatura maksymalna od 24-27 st. C na zachodzie do 30-33 st. C na wschodzie. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

Nadchodzą ciepłe noce

Podobna pogoda będzie w piątek. Nadal możliwe burze z ulewami i porywistym wiatrem do 80 km/h. Upalnie na wschodzie do 32-33 st. C, nieco chłodniej od Zachodniego Pomorza po Dolny Śląsk, do 27 st. C. Sobota i niedziela będzie z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura maksymalna do 31 st. C na wschodzie, na Dolnym Śląsku 24-25 st. C.

Przed nami też wyjątkowo ciepłe noce, z temperaturą od 17 do 21 st. C, które mogą źle wpływać na nasze samopoczucie. "Niebezpiecznie będzie również na rzekach. Kumulacje opadu burzowego mogą prowadzić do gwałtownych wzrostów stanu wody i przekroczenia stanów ostrzegawczych, a także powodować lokalne podtopienia" - ostrzega IMGW.

We wtorek wzrostów stanów można spodziewać się na mniejszych ciekach w Polsce północno-wschodniej. W środę możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia w pasie od Wielkopolski przez Ziemię Łódzką i Świętokrzyską po Małopolskę.

Na obszarach miejskich i bezodpływowych intensywne burze z ulewnymi opadami deszczu mogą powodować zalania i podtopienia. W czwartek strefa burz przesunie się na wschód kraju i tam lokalnie spodziewamy się groźnych zjawisk hydrologicznych.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy