Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:51

04:25 20:41

03:19 17:27

15°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr NW 20 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
20% normy
pm 10
15% normy
Jutro 13°C 8°C
Niedziela 17°C 8°C

Majówka 2022. Pogoda nas zaskoczy? Prognoza na długi weekend

Jaka pogoda czeka nas podczas zbliżającej się majówki? Czy w długi weekend zaświeci słońce i będzie ciepło? Najnowsze prognozy pogody na majówkę 2022 pozwalają mieć nadzieję, że tych dni nie spędzimy pod parasolami.

Majówka to czas, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Wolne dni sprawiają, że możemy odpocząć od codziennych obowiązków i zrelaksować się z rodziną oraz przyjaciółmi planując wyjazd.

W ostatnim tygodniu kwietnia wiele osób zastanawia się zatem, jaka będzie pogoda na majówkę 2022? Zaświeci słońce czy popada deszcz? Zgodnie z zapowiedziami ekspertów cieplej w Polsce ma się zrobić w ostatnich dniach kwietnia. To daje nadzieję, że i w majówkę pogoda dopisze.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Reklama

Pogoda na majówkę 2022. Prognoza na sobotę, 30 kwietnia

Tegoroczna majówka rozpocznie się słonecznie. W sobotę, 30 kwietnia niemal w całym kraju temperatura ma wahać się między 15 a 18 stopniami Celsjusza

Najcieplej będzie na zachodzie i południu kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

Majówka 2022 - prognoza pogody. Jak będzie w niedzielę, 1 maja?

Z najnowszych prognoz wynika, że niedziela, 1 maja będzie ciepłym dniem na wschodzie i południowym wschodzie kraju. W tych regionach Polski, w najcieplejszym momencie dnia, słupki rtęci mogą wskazywać 17 stopni Celsjusza.

Chłodniejsze powietrze powędruje nad zachód i północną część Polski, gdzie temperatury będą wahać się między 12 a 14 stopniami Celsjusza.

Możliwe, że w 1 maja przelotny deszcz pojawi się w niektórych miejscach w województwie małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim i na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany w całej Polsce.

Czytaj też: Siedem pomysłów na majówkę 2022. Gdzie możesz pojechać samochodem?

Pogoda na majówkę 2022. Prognoza na poniedziałek, 2 maja

Poniedziałek, 2 maja przyniesie częściowe rozpogodzenie w północno-wschodniej części Polski. Mieszkańcy lub turyści wypoczywający na Mazurach będą mogli cieszyć się temperaturą w okolicach 18 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 14 do 16 st. C.

Na południu oraz południowym wschodzie, w okolicach Krakowa, Katowic i Rzeszowa, możliwe są przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze nie powinno padać. 

Prognoza pogody na wtorek, 3 maja. Deszczowy koniec majówki?

Według synoptyków, wtorek, 3 maja - ostatni dzień majówki 2022 - ma przynieść więcej zachmurzeń w całym kraju. Temperatury w okolicach 18 stopni utrzymają się jedynie w północno-wschodniej części Polski. Na południu termometry wskażą około 13 kresek powyżej zera. Najzimniej ma być w okolicach Kielc (12 st. C i mniej). Mieszkańcy południowej części Polski muszą przygotować się również na występowanie przelotnych opadów deszczu.

Synoptycy podkreślają, że prognozy pogody na majówkę zmieniają się z dnia na dzień i mogą nas zaskoczyć w każdej chwili. Warto więc na bieżąco śledzić naszą mapę pogodową dostępną w TYM miejscu.

Zobacz też:

Dla spragnionych kontaktu z naturą. Pomysły na weekendowy wypoczynek w Małopolsce


Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy