Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:29

6:25 18:30

18:435:12

9°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1008 hPa
 • Wiatr W 18 km/h
 • Dla biegaczy
  2
  Bardzo złe

  Bardzo zła pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
37% normy
pm 10
25% normy
Jutro 13°C 3°C
Środa 13°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Lubelskie: Dwie 15-latki rażone piorunem

Ponad 130 razy wyjeżdżali strażacy na Lubelszczyźnie do usuwania skutków gwałtownych burz, które przeszły w nocy z piątku na sobotę nad regionem. Do szpitala trafiły dwie 15-latki w Lublinie, które prawdopodobnie ucierpiały od uderzenia pioruna.

Blisko 80 interwencji strażaków dotyczyło usuwania, głównie z dróg, połamanych konarów i powalonych drzew, a prawie 60 - wypompowywania wody z piwnic budynków i posesji. Najwięcej takich zdarzeń odnotowano w powiatach lubelskim i kraśnickim.

- Tych przypadków będzie jeszcze więcej, bo strażacy wciąż pracują przy wypompowywaniu wody m.in z piwnic budynków - powiedział oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie Piotr Kołtun.

Reklama

Sprawdź prognozę pogody dla twojej okolicy

Do nieszczęśliwego wypadku doszło późnym wieczorem w piątek w Lublinie, kiedy dwie 15 latki podczas burzy wracały do domów, idąc wzdłuż torów kolejowych.

- Wszystko wskazuje na to, że dziewczynki raził piorun. Obie straciły przytomność. Po pewnym czasie jedna z nich ocknęła się i zadzwoniła do kolegi z prośbą o pomoc - poinformowała Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kolega 15-latki zadzwonił po pogotowie, a sam udał się na miejsce, gdzie do czasu przyjazdu karetki instruowany przez dyspozytora starał się udzielić pomocy koleżankom. - Jedna z dziewcząt była reanimowana. Na szczęście lekarzowi udało się przywrócić krążenie - dodała Laszczka-Rusek.

Nastolatki przewieziono do szpitala. Stan jednej z nich lekarze określają jako poważny.

Synoptycy ostrzegają, że także w sobotę po południu oraz w nocy na Lubelszczyźnie mogą występować lokalnie gwałtowne burze z opadami gradu i silnym wiatrem, który może osiągać prędkość 80 km/h.

Dowiedz się więcej na temat: burza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne