Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:36

07:11 16:27

15:39 08:16

-2°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1029 hPa
  • Wiatr NNW 15 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
19% normy
pm 10
11% normy
Jutro -1°C -8°C
Poniedziałek 0°C -5°C

Lubelskie: Dwie 15-latki rażone piorunem

Ponad 130 razy wyjeżdżali strażacy na Lubelszczyźnie do usuwania skutków gwałtownych burz, które przeszły w nocy z piątku na sobotę nad regionem. Do szpitala trafiły dwie 15-latki w Lublinie, które prawdopodobnie ucierpiały od uderzenia pioruna.

Blisko 80 interwencji strażaków dotyczyło usuwania, głównie z dróg, połamanych konarów i powalonych drzew, a prawie 60 - wypompowywania wody z piwnic budynków i posesji. Najwięcej takich zdarzeń odnotowano w powiatach lubelskim i kraśnickim.

- Tych przypadków będzie jeszcze więcej, bo strażacy wciąż pracują przy wypompowywaniu wody m.in z piwnic budynków - powiedział oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie Piotr Kołtun.

Sprawdź prognozę pogody dla twojej okolicy

Reklama

Do nieszczęśliwego wypadku doszło późnym wieczorem w piątek w Lublinie, kiedy dwie 15 latki podczas burzy wracały do domów, idąc wzdłuż torów kolejowych.

- Wszystko wskazuje na to, że dziewczynki raził piorun. Obie straciły przytomność. Po pewnym czasie jedna z nich ocknęła się i zadzwoniła do kolegi z prośbą o pomoc - poinformowała Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kolega 15-latki zadzwonił po pogotowie, a sam udał się na miejsce, gdzie do czasu przyjazdu karetki instruowany przez dyspozytora starał się udzielić pomocy koleżankom. - Jedna z dziewcząt była reanimowana. Na szczęście lekarzowi udało się przywrócić krążenie - dodała Laszczka-Rusek.

Nastolatki przewieziono do szpitala. Stan jednej z nich lekarze określają jako poważny.

Synoptycy ostrzegają, że także w sobotę po południu oraz w nocy na Lubelszczyźnie mogą występować lokalnie gwałtowne burze z opadami gradu i silnym wiatrem, który może osiągać prędkość 80 km/h.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: burza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy