Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:57

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr NW 24 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
29% normy
pm 10
16% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Łowcy burz: Nadciąga kolejny halny

Potężny układ niżowy „Erich” już jutro dotrze do Polski. To spowoduje kolejną falę wiatru halnego na południu Polski - prognozuje serwis łowcyburz.pl.

Wyliczenia "Łowców burz" jutro, zwłaszcza dla wyższych partii gór, ponownie wyglądają niekorzystne. W szczytowych partiach Tatr (m.in. na Kasprowym Wierchu) wiatr może osiągnąć i przekroczyć w porywach prędkość 120-140 km/h, zaś na obszarach podgórskich wiatr może osiągnąć prędkość ok. 100 km/h.

Najsilniejsze podmuchy spodziewane są od godzin południowych, ale przede wszystkim popołudniowych. W nocy wiatr ma już słabnąć. Ponownie będzie jednak bardzo ciepło i słonecznie - ciepły i suchy halny na terenach dzielnic południowych, częściowo południowo - wschodnich i cz. południowo - zachodnich może podnieść temperaturę do nawet ok. 12-14, lokalnie aż 15 stopni - prognozują "Łowcy burz".

Reklama

Przez Zakopane przeszedł halny

W Zakopanem trwa wielkie sprzątanie po ostatniej wichurze. W Tatrach wciąż większość leśnych szlaków turystycznych jest niedostępna. Między innymi droga w Dolinie Chochołowskiej - już drugi dzień robotnicy próbują usunąć z niej powalone przez wiatr pnie.

W związku ze skutkami silnego wiatru halnego od wtorku do czwartku w południowej Małopolsce strażacy interweniowali ok. 500 razy. W Tatrach wiatr w porywach osiągał prędkość niemal 180 km na godzinę.

Magdalena Jadach

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

RMF
Dowiedz się więcej na temat: wichury | halny | pogoda | Zakopane

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy