Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:43

07:23 16:13

15:25 07:55

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr W 24 km/h
52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
127% normy
pm 10
99% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Londyn: Smog i saharyjski kurz

Brytyjska stolica jest od trzech dni pogrążona w niemal wiktoriańskim smogu. Jest to kombinacja wiosennej mgły z zanieczyszczeniami znad kontynentu europejskiego i niespodziewaną chmurą drobnego saharyjskiego piasku, który osiada w całym mieście.

Pył pokrywa jednolitą cementowo-szarą warstwą wszystkie londyńskie samochody, czerwone autobusy i budki telefoniczne, markizy sklepów i kawiarniane stoliki - wystawione na ulice od niemal letniego weekendu.

Suszące się w ogródkach i na balkonach pranie nadaje się... ponownie do prania. Wiszący w powietrzu kurz sprawił, że powietrze w Londynie i okolicach osiągnęło najwyższy poziom skażenia - dziesięć na dziesięciostopniowej skali.

Komunikaty radiowe i telewizyjne ostrzegają astmatyków, aby nie wychodzili z domów, gdyż poważny atak duszności może grozić nawet śmiercią. 

Reklama

KE ostrzegaKomisja Europejska ostrzegła brytyjski rząd, że zanieczyszczenie atmosfery w Londynie jest w tym tygodniu najgorsze w całej Europie i narusza unijne normy.

Brytyjska Agencja do Spraw Środowiska tłumaczy, że zjawisko jest nietypowe, a winę ponosi nie brytyjski przemysł, tylko wschodni i południowo-wschodni wiatr, który przyniósł nad Anglię zanieczyszczenia sąsiadów oraz egzotyczny sacharyjski kurz z Północnej Afryki.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smog | kurz | Londyn | Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama