Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:20

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
127% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Londyn: Przedświąteczne wichury i ulewy

Brytyjczycy nie doczekają się w tym roku białych Świąt Bożego Narodzenia. Zamiast tego służba meteorologiczna ostrzega przed zakłóceniami na drogach i kolejach, jakie czekają już jutro Brytyjczyków podróżujących i odwiedzających krewnych.

W Szkocji pierwsze ulewy spowodowały już podtopienia. Pada i wieje nad Walią i zachodnią Anglią.

Od rana ulewa i wichura znad Atlantyku obejmą już całą Anglię, włącznie z najgęściej zamieszkałymi okolicami Londynu. Na wybrzeżu wiatr ma osiągać prędkość ponad 100 km/godz.

Agencja Drogowa, która odpowiada za główne szosy i autostrady, ostrzega kierowców przed wypadkami z powodu wichury i możliwością korków na drogach, apelując o rozsądny wybór tras. Agencja do spraw Środowiska przewiduje lokalne powodzie wzdłuż południowego wybrzeża Anglii, a także w Londynie.

Strona internetowa kolei uprzedza, że dojdzie do opóźnień i odwołań połączeń, a w każdym razie nie ma co liczyć na rozkład jazdy.

Te same warunki pogodowe będą panować w Wigilię, choć na same święta pogoda się nieco ustabilizuje. Wichury i ulewy powrócą jednak z nową siłą w piątek po przerwie świątecznej.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy