Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:07

05:00 20:23

01:00 17:57

18°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
34% normy
Jutro 22°C 16°C
Piątek 19°C 15°C

Lokalne podtopienia po gwałtownych ulewach, Rzym sparaliżowany

We włoskim stołecznym regionie Lacjum i w Toskanii oraz kilku innych regionach kraju usuwane są skutki gwałtownych ulew, które przeszły tam w ciągu minionej doby. W wielu miejscach doszło do podtopień, sparaliżowany jest ruch w zalanym Rzymie.

W Wiecznym Mieście najtrudniejsza sytuacja jest w nadmorskich dzielnicach i osiedlach, gdzie w nocy z czwartku na piątek wystąpiły wielogodzinne gwałtowne burze. Zalane są tam niektóre domy.

Bardzo trudne warunki panują na północy Rzymu, gdzie zalane są drogi i ulice. Rodząca kobieta została ewakuowana kajakiem ze swego zalanego domu i przewieziona do szpitala.

W dzielnicy Prima Porta ludzie na dachach czekali na pomoc.

Reklama

Na peryferiach lawina błotna osunęła się na baraki w obozowisku romskim. Strażacy wydobyli z błota sześć osób, którym nic się nie stało.

Obrona Cywilna we włoskiej stolicy apeluje do mieszkańców, aby ograniczyli poruszanie się po mieście. Zarząd autostrad radzi kierowcom, by o ile nie jest to konieczne, zrezygnowali z podróży do Rzymu.

Zerwane jest połączenie kolejowe między miastem a lotniskiem Fiumicino.

W Toskanii wezbrała rzeka Arno. Do wielu lokalnych podtopień doszło w rejonie miasta Grosseto. Bardzo poważne utrudnienia wystąpiły na autostradzie A1 w rejonie Florencji.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rzym | Włochy | ulewa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje