Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:27

07:31 16:03

12:01 01:23

1°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr SSE 13 km/h
130
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo zła
pm 2.5
702% normy
pm 10
542% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 5°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Lokalne podtopienia

40 razy strażacy z Warmii i Mazur interweniowali w nocy, by nie doszło do lokalnych podtopień z powodu rozmarzającego śniegu. "Mokro" było także w Poznaniu.

W Tolkmicku koło Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie) strażacy układali worki z piaskiem, by nie dopuścić do zalania piwnic szkoły. Rzeczniczka tamtejszej straży pożarnej Małgorzata Szmidt-Jeżewska poinformowała, że najwięcej zgłoszeń o zalanych drogach, posesjach, niedrożnych studzienkach kanalizacyjnych było na południu województwa; w powiecie nowomiejskim - 15. Strażacy udrażniają przepusty drogowe i studzienki. Lokalne podtopienia tworzą się, bo wody nie przyjmuje ziemia, która jest zamarznięta.

Reklama

Zdarza się, że strażacy nie mogą dojechać do pożaru, ponieważ droga jest grząska. W rozmarzającym śniegu utknął wóz strażacki, który jechał rano do gaszenia pożaru domu w Rękusach koło Ełku na Mazurach. Jan Mróz z ełckiej straży powiedział, że po dogaszeniu domu strażacy będą przeszukiwać pogorzelisko, ponieważ istnieje podejrzenie, że w domu mogła być kobieta.

Według straży pożarnej, najgorsza sytuacja z powodu odwilży i rozmarzającego śniegu jest na drogach gminnych. Na północy regionu na Żuławach sytuacja jest opanowana.

Zalane piwnice i niżej położone sklepy - tak wygląda z kolei sytuacja w Poznaniu. Tamtejsza straż musiała już interweniować kilkanaście razy. Do podstopień doszło zwłaszcza w okolicach parków, gdzie szybko topniejący śnieg spowodował zalanie budynków. Także większość parkingów, które nie mają utwardzonej nawierzchni, tonie w błocie.

Koło Gdańska, zagrożonych jest kilkanaście domów i szkoła w Bielkówku. Wzbierająca woda z roztopów przedarła się przez wały stawu retencyjnego i wylewa się na ulice. Do lokalnych podtopień dochodzi też w innych częściach kraju.

RMF/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy