Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:21

04:45 20:39

22:18 08:24

20°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr N 2 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
22% normy
Jutro 24°C 15°C
Piątek 26°C 15°C

Lato w pełni, choć zmiana pogody blisko

Czeka nas kolejny piękny dzień, w którym możemy się zastanawiać, czy lato kiedykolwiek się skończy. Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek czeka nas wyjątkowo piękna i słoneczna pogoda przez praktycznie cały czas. Warto się nią cieszyć, bo na horyzoncie majaczą już wyraźne zmiany. Poznaj prognozę pogody na czwartek.

W czwartek w niemal całej Polsce będzie pięknie i spokojnie oraz bardzo ciepło - z temperaturami w centrum kraju sięgającymi nawet 29 stopni Celsjusza. Zmiany pogody będzie można oczekiwać dopiero w nocy.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Lato we wrześniu trwa

Lato jeszcze się nie poddało i czwartek będzie tego najlepszym przykładem. W ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie małe dzięki wyżowi, który zapewni nam również piękną i ciepłą pogodę.

Niemal w całej Polsce będzie słonecznie. Tylko lokalnie na południowych krańcach kraju mogą rano zalegać mgły, które jednak będą szybko zanikać. Przez cały czwartek będzie bardzo pogodnie i nie musimy się obawiać żadnych opadów deszczu. Jedynie wieczorem na zachodzie pojawi się umiarkowane zachmurzenie.

Sprawdź też: W Polskę uderzy były tropikalny huragan Lee. Przyniesie nam burze, ulewy i duże ochłodzenie

Dzień będzie bardzo ciepły, z temperaturami sięgającymi 28 stopni Celsjusza na zachodzie Polski. W pozostałych częściach kraju termometry pokażą od 24 do 27 st. C. Najchłodniej będzie na terenach podgórskich Karpat oraz w rejonie Półwyspu Helskiego: od 21 do 23 st. C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem chwilami dość silny. Najsilniej będzie wiało w Karpatach (do 70 km/h) oraz w Sudetach: do 80 km/h.

Zrobi się duszno

Początkowo biomet będzie korzystny, jednak potem warunki się zmienią. Chociaż pogodna, letnia aura będzie nam towarzyszyć przez cały dzień, to nie oznacza to, że warunki biometeorologiczne będą korzystne.

Czytaj: Czy złota polska jesień jest możliwa? Znamy prognozy

Wraz z napływającą ciepłą masą powietrza, spadnie też ilość tlenu w powietrzu, przez co warunki pogorszą się do niekorzystnych.

Nocna pogodowa zmiana

Pogoda zacznie się zmieniać w nocy z czwartku na piątek. Chociaż będzie przeważnie bezchmurnie, to na zachodzie zachmurzenie będzie rosło i możliwe, że wczesnym rankiem pojawią się tam niewielkie opady deszczu.

Będzie to zapowiedź pogorszenia się pogody, do którego dojdzie w piątek. Na zachodzie kraju pogoda będzie pochmurna i deszczowa, a wieczorem na południowym zachodzie możliwe będą również ulewy.

***

Czytaj także: 

Wybory 2023. Tak wypełnisz kartę wyborczą, by głos był ważny

Jak głosować poza miejscem zameldowania? Masz czas do 12 października 

Jak zagłosować za granicą? Nie wszędzie wystarczy dowód osobisty 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | Słońce | ciepło
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy