Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:11

04:14 21:00

18:51 01:56

24°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr NW 26 km/h
22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
53% normy
pm 10
30% normy
Jutro 23°C 12°C
Piątek 28°C 18°C

Lato ponad normą. Początek jesieni też zaskoczy

Lato będzie cieplejsze niż zwykle. Musimy przygotować się na upały, chociaż nie zabraknie też typowych dla tego czasu ulew i burz. Po wakacjach również będzie ciekawie. Październik zapowiada się znacznie bardziej mokry niż zazwyczaj. Poznaj prognozę pogody na wakacje oraz na październik.

Najbliższe miesiące najpewniej będą bardzo ciepłe, a początek jesieni może być mokry - wynika z długoterminowej prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Wakacje na pewno będą gorące. Nowa prognoza

Deszczowy i burzowy czerwiec mógł sprawić, że wiele osób zwątpiło w to, czy zbliżające się lato będzie tak samo gorące, jak w ostatnich latach. Okazuje się, że przed upałami na pewno nie uciekniemy, i to we wszystkich letnich miesiącach.

Aktualna prognoza IMGW wskazuje, że lipiec 2024 roku będzie cieplejszy niż zwykle. We wszystkich miejscach kraju średnia temperatura powinna być wyższa od normy wieloletniej.

Na pewno możemy się spodziewać dni z temperaturami zbliżonymi do 30 stopni Celsjusza i wyższymi. Możliwe będą fale upałów.

Jednocześnie prognozowana suma opadów powinna się zmieścić w normie z lat 1991-2020. Będzie więc nie tylko ciepło, ale też czasem deszczowo. Możemy też spodziewać się dni z typowymi dla wakacyjnych miesięcy burz, które czasem mogą mieć gwałtowny przebieg, z lokalnym gradobiciem i porywistym wiatrem.

Słonecznych i spokojnych dni też z pewnością nie zabraknie.

Wakacje 2024: W sierpniu również upalnie

Wysokich temperatur nie zabraknie również w kolejnym wakacyjnym miesiącu. Prognozy na sierpień są bardzo podobne do tych z lipca. Znowu w całym kraju temperatura najpewniej będzie wyższa od normy wieloletniej.

Znowu więc trzeba będzie przygotować się na gorące, a czasem też upalne dni z palącym słońcem. Może się okazać, że termometry co jakiś czas pokażą więcej niż 30 stopni Celsjusza.

Tak jak we wcześniejszym miesiącu, w sierpniu również opady będą typowe dla tego okresu. Suma opadów w całym kraju zmieści się w normie z lat 1991-2020. Z jednej strony nie zabraknie więc przelotnego deszczu, a może nawet lokalnych burz, ale nie można też wykluczyć okresów suszy.

Pogoda na lato prędko się nie zmieni. We wrześniu też ciepło

Po gorącym lipcu i sierpniu czeka nas jeszcze kolejny bardzo ciepły miesiąc. Okazuje się, że również we wrześniu temperatury będą wyraźnie wyższe niż zazwyczaj. W ostatnim letnim miesiącu w większości kraju przekroczą one normę z lat 1991-2020.

Jedynie na północy i na północnym wschodzie średnia temperatura zmieści się w normie. W pozostałych miejscach kraju będzie cieplej niż zwykle i możemy liczyć na to, że dosyć często na termometrach pojawią się wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza.

Tak jak w dwóch poprzednich miesiącach, we wrześniu suma opadów będzie typowa dla tego okresu. Deszczu nie powinno więc zabraknąć, jednak nie powinny to być zbyt dokuczliwe opady.

Mokry początek jesieni

Sytuacja pogodowa może się zmienić na początku jesieni. Prognoza długoterminowa IMGW wskazuje, że w październiku temperatury wrócą już do normy i w całej Polsce będą typowe dla października.

Duże wrażenie robią jednak prognozy opadów. Okazuje się, że we wszystkich regionach kraju deszczu może być więcej niż zazwyczaj. Październik zapowiada się więc na zdecydowanie deszczowy. Początek jesieni nie każdemu może więc przypaść do gustu.

Trzeba podkreślić, że jest to eksperymentalna prognoza długoterminowa. Należy ją traktować jako orientacyjną i obciążoną dużym ryzykiem błędu. Nawet pomimo użycia zaawansowanej technologii tego typu prognozy mogą się nie sprawdzić. Kolejne dane mogą się różnić od obecnych, dlatego warto na bieżąco śledzić aktualizowane prognozy.

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | lato | pogoda na wakacje | pogoda na lato
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy