Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:15

07:24 16:13

10:57 00:54

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr SSE 2 km/h
56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
142% normy
pm 10
88% normy
Jutro 1°C -4°C
Niedziela 0°C -1°C

Lato coraz bliżej? Najnowsza prognoza pogody

Weekend zapowiada się słonecznie. Jedynie miejscowo czekają nas przelotne opady deszczu. Jednak już od poniedziałku temperatury wzrosną, a nadchodzący tydzień przyniesie prawdziwie letnie temperatury!

W sobotę w całym kraju niewielkie zachmurzenie. Przelotne opady deszczu mogą się jednak pojawić w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

Temperatury będą wahać się od 21-22 st. na północy i południu Polski, na pozostałym obszarze 24-25 st. Celsjusza.

IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województwa pomorskiego. Oznacza to, że stany wód - obserwowane lub prognozowane - układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, ale poniżej alarmowych.

Reklama

Niedziela

W niedzielę podobnie, w całej Polsce utrzymywać się będzie umiarkowane zachmurzenie. Mieszkańcy województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego muszą się niestety przygotować na przelotne opady burze.

Na zachodzie kraju wzrosną temperatury - termometry w woj. zachodniopomorskim pokażą nawet 28 st. Celsjusza. W centrum i na wschodzie kraju od 24 do 25 st., na południu ok. 23 st. Najchłodniej - jedynie 21 st. - w województwie pomorskim.

Od poniedziałku temperatury zaczną wzrastać. We wtorek i w środę, w przeważającej części kraju, termometry pokażą nawet 30 st. Celsjusza.

Niestety trzeba się będzie liczyć z możliwością wystąpienia gwałtownych burz, jednak od czwartku powinniśmy się cieszyć bezdeszczową, piękną pogodą.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy