Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:55

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
70% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Kurtyny wodne na upalne dni

Dwie kurtyny wodne uruchomiły w czwartek Wodociągi Białostockie w centrum miasta. Będą działać w upalne dni w godzinach od 11 do 18.

Kurtyny mają dostarczyć mieszkańcom Białegostoku "ulgi i ochłody" podczas upałów - powiedział rzecznik Wodociągów Białostockich Krzysztof Kita.

Kurtyny - urządzenia stosowane na co dzień przez strażaków w akcjach gaśniczych - stanęły na Rynku Kościuszki, w miejscach, gdzie trudno o cień.

Niby-fontanny dające wodną mgiełkę stoją na placu przed białostocką katedrą oraz obok Ratusza. Usytuowano je w pobliżu letnich ogródków kawiarnianych, gdzie przesiadują mieszkańcy miasta i turyści. W razie potrzeby, wodociągi mają do dyspozycji jeszcze jedną kurtynę. Kita powiedział, że mogłaby ona stanąć albo na Rynku Kościuszki lub w pobliżu parku w centrum miasta.

Reklama

Kurtyny będą rozstawiane w dni, gdy temperatura w cieniu będzie wynosiła co najmniej 28 st. C w cieniu lub 30 st. C, gdy słońce będzie za chmurami. W przypadku prognoz burzowych kurtyny nie będą ustawiane.

Kita zaapelował, by nie dotykać kurtyn: nie zmieniać ich położenia czy kręcić zaworami przy hydrantach, bo - jak podkreślił - może to uszkodzić zarówno urządzenia, jak i bruk na placu.

Co roku kurtyny są atrakcją głównie dla dzieci, które chętnie podchodzą pod strumień wody czy przebiegają przez kurtyny. Ale przy kurtynach chętnie też chłodzą się starsi mieszkańcy.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: upały | pogoda | temperatury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama